Švestková šťáva FRUCTAL Natura

Švestková šťáva FRUCTAL Natura
Výrobce: Fructal d.d.
Objem: 700 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fructal NATURA Švestka
Příchuť: Švestka
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 67 Kč (za 100ml 9.57 Kč)
Energetická hodnota: 284 kJ (67 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovinsko

Mezi neobvyklé příchutě nealkoholických nápojů patří zcela jistě i švestka. Na trhu příliš mnoho švestkových nápojů nenajdete. Dalo to chvilku práce, ale podařilo se. A začneme rovnou 100% švestkovou šťávou.

Po několika týdnech znovu koukam na skleněnou lahev s hodně širovým víčkem z řady produktů Natura od společnosti Fructal. Mrkev byla výborná, Červená řepa už trošku slabší. Švestková 100% šťáva se skládá z 60% švestkové šťávy ze sušených švestek a 40% švestkové šťávy z koncentrátu. Etiketa dále zmiňuje informaci o přítomnosti přírodního sorbitolu. Čili pozor na projímavé účinky. A mimo jiné! Energetická hodnota dosahuje čísla 284 kJ/100 ml. Mám pocit, že tu vyšší hodnotu zatím nemáme. Kam se hrabou energetické nápoje. Jsem na chuť hodně zvědavý, nikdy jsem švestkovou šťávu nepil a vůbec nevím, co od ni čekat. Nejradší bych vyhlásil červený poplach, ale to by znamenalo vyměnit žárovku.

Švestková šťáva FRUCTAL Natura

Barva vypadá trošku strašidelně. Ale švestkově věrohodně. Na první přivonění cítím křížaly, hmm, spiš povidla. To bude možná díky těm 60% šťavy ze sušených švestek. Po pravdě jsem také očekávál větší hustotu šťávy. Po napití chvilku potrvá, než ucítíte švestku. V chuti (znovu cítím povidla) převažuje nejvíce trpkost a kyselost. Vše ale dle mého zcela podle realné švestkové chuti. Cukry jenom zlehka podtrhují celkový dojem. Skoro je totiž nezaznamenáte. Přitom jich tento Fructal Natura obsahuje (pouze těch přírodních) 9,3 g/100 ml. Musím konstatovat, že mi přijde šťáva trošku jakoby ze sorty zeleninových šťáv. Řekl bych, že většina konzumentů budou fajnšmekři. Pijete svým způsobem "vyjimečný" nápoj.

Podobně jako již testované Fructaly Mrkev a Červená řepa, také 100% Švestku nabízí výrobce v jednoduché 700 ml lahvi se širokým víčkem. Široká víčka u řady prodktů Natura jsou na můj vkus ale až moc široká a člověk si připadá, jakoby pil ze zavařovačky. Etiketa svým designem prozrazuje kvalitu výrobku. Jednoduchá, stylová a má nápad. Ihned poznáte, jakou příchuť kupujete, ikdyž pravda pouze podle obrázku švestek. Text hlavní části etikety "Suha sliva..." pouze ve Slovinštině. Zadní strana jede ve stejném duchu jako Natura Mrkev a Řepa. Chuťově mě nijak nenadchla, ale věřím, že se mezi vámi najdou tací, kteří si ji oblíbíte. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: šťáva ze sušených švestek 60% ze zhuštěné, vodou extrahované ovocné šťávy a šťáva ze švestek 40% z koncentrátu.