Stoprocentní Dizzy pomeranč za dvacku

Stoprocentní Dizzy pomeranč za dvacku
Výrobce: Z Německa
Objem: 1000 ml
Obal: Krabice
Název: Dizzy Orange Juice
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 20 Kč (za 100ml 2 Kč)
Energetická hodnota: 175 kJ (41 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Německo

Doporučila mi jedna kamarádka Dizzy šťávu 100% pomeranč. Koupil jsem za pěkných dvacet korun a vzpomněl si na první krabicové šťávy v takto tvarovaných obalech. Na první pohled poznáte, že jde o levnější sortu nápoje. Uvidíme jak to bude s chutí Dizzy 100% Orange Juice.

Je pravda, že většina 100% pomerančových šťáv má skoro stejnou vůni, chuť, barvu i složení. Jednotlivý výrobci jsou si toho vědomi, a proto se snaží zaujmout zákazníka vším možným. Nejčastěji typem a tvarem obalu, zajimavou etiketou, nebo informací na obalu proč je právě ten jejich produkt lepší a zajímavější než ten od konkurence. Dizzy pomerančová šťáva vsází hlavně na cenu. Vůní i barvou patří mezi klasiku. Chuť je ale více kyselejší a trpká oproti jiným pomerančovým šťávám, co jsem doposud pil. Jakoby výrobce používal k výrobě své šťávy méně zralé pomeranče, méně sladké, možná díky tomu levnější, a tím si mohl dovolit i levnější cenu produktu Dizzy. Ovšem je to jenom domněnka že. Čili bych uvítal přidání cukru, ale u 100% pomerančové šťávy se to nedělá. Můžeme si tedy interně říci, že Dizzy nejenom obalem a cenou patří mezi ty průměrné produkty. Ještě bychom mohli zkoumat původ koncentrátu, ale neznám nikoho v Dizzy fabrice v Německu. Pořídím brzo další 100% pomeranč a udělám srovnání.

Bohužel s levnějším obalem přichází obyčejnější víčko ze "staré" doby, ze kterého se nalévá dost mizerně. Nápoj šplíchá všude kolem a Vy musíte být hodně opatrní. Mohlo by ale být hůř a krabice by žádné víčko neměla a museli bychom tak odtrhnout horní roh. V tomto případě zřejmě není obal od Tetra Paku. Hledal jsem všude možně, ale Dizzy 100% pomeranč nikde nemá napsano, nebo logem zobrazeno, že jde o Tetra Pak. Etiketa jasně prozrazuje typ ovoce a plní svůj účel víc než dobře. Škoda té více kyselé chuti, protože Dizzy Orange Juice by jinak obstal ještě lépe. Kdo ale radší více kyselé pomeranče, jděte do toho.

Složení: Pitna voda, pomerančová šťáva z koncentrátu