Šťáva z červené řepy Stará Dáma

Šťáva z červené řepy Stará Dáma
Výrobce: Stará Dáma s.r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Stará Dáma Červená řepa
Příchuť: Červená řepa
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 55 Kč (za 100ml 5,5 Kč)
Energetická hodnota: 172 (40 kcal) ve 100ml)
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Stará Dáma nabízí také zeleninovou šťávu z červené řepy. Už delší dobu mi leží litrová lahev v lednici, tak ji teda načneme. Uvidíme jaká bude ve srovnání s Refit 100% červenou řepou.

Mám pocit, že je na čase zmínit důležitou věc spojenou se šťávami a nektary Stará Dáma. Většina produkce pochází z Německa, což si mimo jiné můžete přečíst na webových stránkách Staré Dámy. Podívejte se dobře na láhev, která ma hmatem rozeznatelný německý nápis a také kovové víčko nese německý text. Osobně nemám žádný problém s německým původem, nápoje jsou výborné a kvalitní. A vůbec v poslední době mi jdou pod ruku samé "zdravé" šťávy se zeleninovým podílem. Uvidíme jak bude chutnat šťáva z červené řepy Stará Dáma "s bakteriemi mléčného kvašení" (čtu na přední straně etikety).

Šťáva z červené řepy Stará Dáma

Hned na první pohled vidím, že červená řepa od Staré Dámy není tak hustá jako prvně testovaný Refit 100% řepa. Voní příjemně, slabě, řepu hned poznáte. Samotné chuti není prakticky co vytknout. Zřejmě také z důvodu toho, že výrobce přidává pouze kyselinu mléčnou. Přirovnal bych chuť ke šťávě ze zavařovačky plné na kostičky nakrájené červené řepy. Nezanechává žádnou pachuť na konci, stejně tak chutná i nevychlazená. Štáva má trošku nasládlou chuť. Tu hádám způsobují přírodní cukry, kterých červená řepa obsahuje cca 7g na 100g řepy.

Stará Dáma stáčí své nápoje do vratných lahví o objemu 0,7 nebo 1,0 litru. Šťáva z červené řepy se prodává v litrovém balení za cenu 55 korun včetně pětikorunové zálohy za lahev. Jako většina skleněných lahví o objemem vyšším než 0,5 litru i litrová Stará Dáma má kovové víčko na závit. Etiketa mě trošku zmátla, protože kromě nepříliš jasné rozkrojené červené řepy vidím v pozadí list (zřejmě) kapusty. Proč? Zadní strana etikety uvadí všechny další doplňkové informace o výrobci, složení a nutričních hodnotách. Pokud chcete kvalitní šťávu z červené řepy za slušné peníze, berte šťávu od Staré Dámy.

Složení: šťáva z červené řepy, kyselina mléčná