Šťáva Rauch pomeranč s dužinou ve skle

Šťáva Rauch pomeranč s dužinou ve skle
Výrobce: Rauch
Objem: 200 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Rauch 100% pomeranč s dužinou
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 15 Kč)
Energetická hodnota: 212 kJ (50 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Po dlouhé době něco od Rauchu. Poprosila mě jedna kamarádka, abych napsal pár řádků o pomerančovém pití s dužinou ve skleněné sexy lahvičce se širokým uzávěrem. Rauch toho vyrábí opravdu hodně a džusíky ve skle patří k tomu nejlepšímu co nabízí.

Po typickém cvaknutí širokého víčka cítím klasickou pomerančovou vůni. Barva 100%ního pomerančového džusu odpovídá, no a chuť taky. Možna trošku sladší ve srovnání s zatím nezrecenzovaným Viko pomerančem a rozhodně né tak kyselá jako v případě Dizzy 100% pomeranč. Nemám co bych vytknul, džus je opravdu kvalitní a chutný. Dužiny obsahuje tak akorát, což jenom umocňuje pocit jakoby čerstvě vymačkané šťávy. Přesto, že je džus vyroben z koncentrátu.

Věděli jste, že se dužina do nápojů přidává v sušené podobě? Ano, dužina se přidává při výrobě džusu (ředění koncentrátu vodou), ještě před plněním nápoje do obalu. Dodavatelé koncentrátu zpravidla výrobcům nápojů nabízí i dodávku dužiny. Samozřejmě, že to nápoj prodraží a záleži čistě na výrobci, jestli dužinu přidá nebo jo. U Rauchu 100% pomeranč ve skle si to ale může vyrobce dovolit, jelikož prodejní cena není vůbec malá.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Rauch u svých nejlepších produktů používá skleněný obal se širokým uzávěrem. Tyto velice pěkné a stylové lahvičky nabízí v restauracích a barech a vystavuje je v malých pultových ledničkách. Škoda, že jde pouze o 200 ml za celkem vysokou cenu. Etiketka přesně sedne svým rozměrem na malou lahvičku a pomeranče rozeznáte hned. Možna bych volil jinou barvu pozadí etikety než oranžovou pro větší kontrast a vyniknutí citrusových plodů.

Jelikož jsem Rauch 100% pomeranč v 200 ml skle dostal, považuji za důležité zdůraznit, že klasicky v krámě ho nekoupíte. Tento produkt se dodává výhradně do gastra. Není tedy možné, aby jste si koupili jednu lahvičku na domácí spotřebu. Průměrná cena za kus pro restauraci se pohybuje kolem 22 korun. V Restauraci ho ale také můžete koupit až za 40,-. Domu si koupíte Rauch 100% pomeranč s dužinou v litrovém, nebo dvoulitrovém balení Tetra Pak.