Šťáva Pfanner Růžový Grapefruit

Šťáva Pfanner Růžový Grapefruit
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 2000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner 100% Růžový Grapefruit
Příchuť: Grapefruit
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 44 Kč (za 100ml 4.4 Kč)
Energetická hodnota: 165 kJ (39 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Tuhle si tak procházím regály v nějakým z hyper super marketů a došla mi jedna věc. Vždyť mi nemáme žádnou recenzi na grapefruitovou šťávu, nektar, nebo ovocný nápoj. Snad jenom limonáda Euro shopper s “příchuti” grapefruit.

Sáhl jsem po osvědčené kvalitě značky Pfanner a po mém oblibenějším růžovém grepu. Bílou variantu si necháme na jindy. Tu ostatně nabízí rakouský výrobce pouze v dvoulitrovém Tetra Paku. Bílá v dvoulitrovém, růžová v litrovém, inu proč ne. Složení patří k těm nejjednodušším, které známe tzn. šťáva z růžového grepu z koncentrátu. Pasterovaná. Výrobek se k nám dováží z Rakouska a obsahuje 7,6 g přírodních cukrů na 100 ml nápoje. Předpokládám ale, že přes výraznou kyselost grepu cukry skoro nepocítím. Když pročítám boční text na obalu, dozvídám se něco málo o původu ovoce. Pochází převážně z Kuby, po sklizni se ihned lisuje a z cca 2 kg plodů vzniká 1 litr šťávy. 100% Šťávy z růžových grapefruitů.

Šťáva Pfanner Růžový Grapefruit

Barvou a vůní všechno sedí. Grep totiž skoro nevoní a růžový je pěkně přirozeně, bez barviv. Z dřívější doby vím, že pít samotnou grepovou šťávu znamená zvládnout velký nával kyselé a trpké chuti. Musím se přiznat, že by cukr nápoji prospěl. Ano, máte pravdu, bylo by to barbarství, nehledě na to, že do 100% šťáv se cukr nikdy nepřidává. A tak počítejte s pozvolným nástupem výrazně grepové kyselé chuti, která pomalu přechází do trpka a tento pocit v ústech zustává ještě dlouho po polknutí. Moment, něco jako u mimosiánského vína si rozhodnu o kvalitě dnešní chuti... Ano, Dobrota. Přiznávám, šťáva Pfanner růžový grapefruit nejprve působí jako nezajímavá, když jí ale dáte šanci, pochutnáte si. Ja jsem si tedy rozhodně pochutnal. Určitě dobře poslouži k míchaným drinkům – alkoholickým i nealkoholickým.

Nejenom chutí, ale samozřejmě také obalem a etiketou patří Pfanner Růžový Grep k těm velice zdařilým nealko nápojům na trhu. Prakticky ani nevadí, že na vás čelní strana etikety nemluví česky. Obrázek růžových grepů říká vše a to, že jde o šťávu poznáte podle údaje "100%". Určitě také zajásáte nad širokým víčkem, ze kterého se šťáva nalévá jedna radost. Možná bych trošku vytknul absenci stručného popisu produktu na boční straně etikety (pouze anglicky, německy, italsky) a také šíleně nepřehledné mnoha jazyčné nutriční hodnoty na zadní straně. Výrobce ale dodává svůj Růžový Grep do spousty zemí, nutnost tolika jazyků je pochopitelná.

Složení: 100% šťáva z růžového grapefruitu z grapefruitového koncentrátu