Štáva Fructal NATURA Brusinka

Štáva Fructal NATURA Brusinka
Výrobce: Fructal d.d.
Objem: 700 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fructal NATURA Brusinka
Příchuť: Brusinka a hrozno
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 67 Kč (za 100ml 9.57 Kč)
Energetická hodnota: 229 kJ (54 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovinsko

Čtvrtý Fructal z řady Natura na vypito.cz se skládá z hroznové a brusinkové šťávy. Ikdyž výrobce v názvu uvádí “Brusinka” ve většině se šťáva skládá z hroznů. Samotná brusinka by v objemu 700 ml stála MNOHEM více.

To už ale všichni víte, protože jsme chutnali 100% brusinkovou šťávu. V dnešní recenzi ochutnáme nealkoholický nápoj – 100% šťávu skládající se ze 70% z hroznů a z 30% brusinky. Hrozny dodají sladkost a převedou šťávu do pitelné podoby, brusinky, jak očekávám, dodají klasickou kyselost až trpkost. Oba dva hlavní podíly nápoje smíchavá Fructal z koncentrátu, žádná přímo lisovaná šťáva. Nic dalšího Fructal Natura Brusinka neobsahuje. Přírodních cukru až až, přesněji 12,1 gramů. S hodnotou nad 10 gramů jsem počítal, jelikož doposud ochutnatné šťávy z hroznů byly vždy dost sladké. Věřím, že brusinkový podíl mohl vyšší množství cukrů příjemně narušit svojí typickou trpkostí. Abych nezapomněl, trvanlivost šťávy zajišťuje samozřejmě pasterace.

Štáva Fructal NATURA Brusinka

Pěkně vínovo–červeně přirozeně zakalená šťáva skoro nevoní. Slabě brusinkové hrozno. To bude asi dobrota, říkám si tu sám v kanceláří v dnešní sváteční den. Zprvu nevýrazná malinko sladká chuť přechází v silně kyselou až trpkou. Po ochutnátní 100% brusinkové šťávy mě napadlo, že 30% podíl brusinky na 70% hroznové šťávy bude hodně a byl to správný odhad. Ikdyž pravda, jak pro koho. Trpkost tohoto Fructal je opravdu vysoká, poznáte to podle typického jakoby suchého pocitu na jazyku. Ale jistě, i zmíněných 70% hroznů cítíte. Příjemně zjemňuje silnou trpkost. Přesto zůstavají cukry dost skryté. A to jich šťáva obsahuje 12,1 gramů na 100 ml, což není málo. Možná z důvodu nulového podílu přidatných látek, či samotného základního složení je celková chuť taková jednoduchá, prostá. Tak to mám rád.

Celá řada (brand) Natura drinků od Fructalu má stejný typ obalu i design etiket. Ikdyž stojí v názvu šťávy slovo "brusinka" obrázek etikety mluví jasně. Zobrazuje zelené hrozny a vedle nich brusinku. Trošku tak neladí název nápoje s obrázkem na čelní straně. Něco podobného jsme ale už zažili u Fructal Natura Mrkve. Zadní strana popisuje složení a nutriční hodnoty. Jsem rád za skleněný obal se širokým víčkem, známku 1 ale bohužel nedostane, jelikož lahev má až moc široké hrdlo. Pomalu jak zavařovačka fakt. Nevím proč prosazují u Fructalu tak velký průměr víčka. Nikdo asi nepočítá s tím, že by konzument pil rovnou z lahve. Určitě ale uznávám celkově vysokou kvalitu produktu jak po vzhledové, tak po obsahové stránce. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: hroznová šťáva 70% a brusinková šťáva 30% z koncentrátu.