S-Budget Jablečná šťáva

S-Budget Jablečná šťáva
</tbody> </table> </div> </div> Další budgetovka, volně bych si dovolil přeložit – nízkorozpočtový výrobek. Překvapuje mě, kolik privátních značek se na trhu vyskytuje. Nedávno jsem si všimnul Budget 100% jablka. Pravda, zaujala mě hlavně cena. Dvacet korun za litr nápoje jsem musel vyzkoušet. Ostatní "značkové" 100% jablečné šťávy zpravidla nejdou s cenou pod 30, spiš 35 korun.

Stejně jako nedávno recenzovaný Dizzy 100% pomeranč patřil chutí k podstatně kyselejším mezi doposud ochutnanými pomerančovými džusy, Budget 100% jablko chuťově pro změnu působí dost nevýrazně. Už barva je podezřele světle žlutá trochu ve stylu energetických nápojů. Obvykle jablečné šťávy mívají zbarvení lehce do oranžova. To ale neznamená, že by nápoj měl mít špatnou chuť. Budget 100% jablko téměř nevoní a chutná... celkem dobře. Chuť jablek není nijak výrazná, skoro vůbec nakyslá či natrpklá. Samozřejmostí je nulový přidavek cukrů, i tak ale v nápoji cítíte hlavně jeho sladkost – ovocné cukry. Opět se zamýšlím nad otázkou, jak výrobce dokáže srazit cenu tak dolu a jediná odpověď se nabízí – levnější surovina. Tzn. levnější koncentrát, díky kterému patří chuť k těm slabším. A nebo z druhé strany – předraženost těch nápojů, které mají "lepší značku". Ale tak hlavně, že lze rozpoznat jablko a zbytek nedostatků nápoji za tu cenu odpustíte. A pijte studené!

Přesto, že se jedná spíše o low–end výrobek, stáčí ho neznámý slovenský vyrobce do Tetra Paku. Etiketa jednoduchá, i když jablka na obrázku rozeznáte hned a to je hlavní. Horší je to s texty, jelikož se výrobek dodává do spousty zemí, všechny informace jsou napsány v mnoha jazycích a vy pak dlouze hledáte část textu česky. Hrůza. Samozřejmě úzké víčko a než jsem si nalil jednu skleničku pocákal jsem stůl, svoji ruku a ja nevim co ještě. Narozdíl například od přírodních šťáv vyrobených v České Republice, na Budget 100% jablko vzpomínat nebudu.

Složení: Koncentrát jablečné šťávy

Výrobce: Ze Slovenska
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: S-Budget jablko 100%
Příchuť: Jablko
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 20 Kč (za 100ml 2 Kč)
Energetická hodnota: 193 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko