Rio fresh Zeleninová šťáva od McCartera

Rio fresh Zeleninová šťáva od McCartera
Výrobce: McCarter a.s.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: 100% šťáva z čerstvě lisované Zeleniny
Příchuť: Zeleninová
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 60 Kč (za 100ml 6.0 Kč)
Energetická hodnota: 80 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Dnes přicházím s něčim méně obvyklým. Zeleninových šťáv na trhu mnoho nenajdete a kdo jiný experimentuje s přichutěmi více, než společnost McCarter. Bohužel její produkty stále patří cennově mezi dražší a tím méně dostupné.

100% zeleninová šťáva Rio fresh z čerstvě lisované zeleniny se skládá převážně z rajčat. A to celých 77% hm. Dále najdete ve šťávě podíl z okurek, celeru, kysaného zelí, cibule, papriky, bylinek a kopru. K tomu všemu výrobce přidává ještě 8% čerstvě lisované šťávy z karotky a 4% šťávy z červené řepy. Vše smicháno dohromady a celé dochuceno 0,2% jedlé soli. Jiné než přírodní cukry v nápoji nehledejte.

Tyjo, to je hustota. Červená šťáva už svoji barvou prozrazuje hlavní podíl rajčat. I podle vůně se mi hned vybaví rajčata. Chuť mě trošku překvapuje. Není přiliš výrazná, překvapivě ani tak rajčatová, jak jsem očekával. Přesto rajče převažuje. Něco chuť zjemňuje, bude to ta mrkev. Nakonec možna závan červené řepy a trošku asi i celer. Slaný ocas chuti po polknutí patři u zeleninových šťáv ke klasice a určitě nijak nápoj nekazí. Musím se přiznat, že mi šťáva víc voní než chutná a uvítal bych více okořenění nebo nějakého vyladění chuťi.

Chápu, že jde o dost specifický nápoj – zeleninové šťávy se mnoha lidem hnusí. Mně ne, i když pravda zvykal jsem si dlouhá léta. Dal jsem Rio fresh 100% zeleninu ochutnat lidem, co tu kolem mě v kanceláři pobíhají a všichni se shodli, že za 60 korun to není žádný zázrak a že by šťávu za tyto peníze nekoupili. Vesměs ale chuť chválili, ikdyž jako méně výraznou. Za mě musim říci, že už jsem pil lepší a chutnější zelenivé šťávy a zdaleka nebyly tak drahé.

Tentokrát McCarter se svoji Rio fresh šťavou etiketou příliš neoslnil. Klasický barevný podklad na Tetra Paku imitující dřevo známe z předchozích produktů, v tomto případě ale obsahuje hlavně spousty nápisů než obrázků zeleniny. Respektive zeleninu na etiketě najdete a to hned 2x ale obrázek je dost malý a nevýrazný. Tetra Pak má úzké víčko (škoda) a tvarově patři k těm zaobleným. Z celkového pohledu pro mě průměrný výrobek s podprůměrnou chutí a nadprůměrnou cenu. Raději načnu něco z domácí produkce.