Refit brokolice + jablko - už jste někdy pili brokolici?

Refit brokolice + jablko - už jste někdy pili brokolici?
Výrobce: Beskyd Fryčovice, a.s.
Objem: 330 ml
Obal: PET lahev
Název: Refit brokolice+jablko
Příchuť: Brokolice s Jablkem
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 29 Kč (za 100ml 8.79 Kč)
Energetická hodnota: 203 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Nevim kdo znáte zeleninové šťávy Refit ze společnosti Beskyd Fričovice. Já jsem je neznal. Na tuto firmu jsem dostal typ od člověka, který patří mezi profesionály v nápojové branži. První ochutnáme jablko s brokolicí.

Počítám s tím, že u Refit štáv budu překvapen od začátku do konce. Hlavně pokud jde o barvu, vůni a chuť. Tyto šťávy mají mimo jiné tu vyjímečnost, že jsou ošetřeny vysokým tlakem, díky kterému nepřichází o minerály a vitamíny čerstvé zeleniny a ovoce. Zapomeňte tak na pasteraci, ale také na roční trvanlivost. REFIT šťávy vydrží tak deset dní. Na druhou stranu by ale měly mít maximum zdravých látek z původního ovoce i zeleniny.

Už po otevření mě dostala barva šťávy. Ikdyž asi zbytečně, jelikož zelený odstín podobající se brokolicové polévce je pro příchuť nápoje "brokolice+jablko" přesný. Kromě 50% podílu jablečné šťávy a 30% podílu brokolicové, obsahuje nápoj 18% pomerančového koncentrátu a 2% limetkové šťávy. Uvidime jak budou, kromě hlavních dvou složek, k rozpoznání i další dvě složky.

Refit brokolice + jablko - už jste někdy pili brokolici?

Zajímavá vůně. Připadá mi jak čerstvě nasekaný kopřivy spolu s nějakou zeleninovou natí. Možná trošku nádech bílého zelí. Vůni něco zjemňuje, vzdáleně zřejmě jablko, ale na to, že ho je tam 50% opravdu jenom vzdáleně. Musim se přiznat, že po přičichnutí se trošku obávám Refit šťávu ochutnat. Vůně ve mně totiž vytváří pocit nedůvěry. Pravda, jde o ovocno – zeleninovou šťávu, kde přes většinový podíl ovoce stejně dominuje zeleninová přívuň.

No... přátelé, na chuť této šťávy se opravdu připravte. Je to uplně něco jiného. Nikdy jste nic takového nepili. Ani já ne. Bez jablečného podílu by podle mě nešlo šťávu pít, 100% brokolice by hádám byla jenom hustou kašičkou. A nechutnala by. Jabko rozeznávám hned v úvodu po napití. Jakmile polknete cítíte zeleninový podíl. Pomeranč ani limetku vůbec nepoznám, tu zřejmě přebijí jablko. Lehce nahořklý konec chuti ještě více podtrhuje zeleninovou chuť. Přesto bych ale jednoznačně brokolici jako takovou sám asi nepoznal. Musím dodat, že mi tato příchuť celkem chutná, bude ale určitě velká spousta z vás, co by jste dali horší známku. Na druhou stranu věřím, že se najde jistě spousta fandů brokolicové šťávy Refit.

Refit šťávy balí výrobce do plastových lahviček objemu 330 ml se širokým víčkem, v tomto případě zeleným. Hádám, že obal musí být dostatečně pevný a plastový z důvodu tlakového ošetření. Tvrdá PET lahev je zcela bílá. Přední část etikety pokrývá z 1/3 nápis "REFIT" a zbylá část patří obrázku jablka a brokolice. Ještě tu vidím zmínku "dřeňová šťáva lisovaná za studena". Zadní část etikety patří nutričním hodnotám a informacím o složení nápoje. Etiketa celkové patří k takovému průměru. No, první příchuť ovocno–zeleninové šťávy a vůbec první šťávy tohoto druhu na našem blogu mě dostala.

Složení: jablečná šťáva 50%, brokolicová šťáva 30%, pomerančový koncentrát 18%, limetková šťáva 2%