Rajčatová šťáva WeserGold Tomato Juice

Rajčatová šťáva WeserGold Tomato Juice
Výrobce: riha WeserGold Getränke
Objem: 1000 ml
Obal: ELOPAK
Název: Rajčatová šťáva WeserGold
Příchuť: Rajčata
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 29 Kč (za 100ml 2.9 Kč)
Energetická hodnota: 69 kJ (16 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Švýcarsko

Když už jsme v těch zeleninových šťávách, tak je na čase zrecenzovat čistou 100% šťávu z rajčat. Mám tu zatím jedinou a tou je WeserGold Rajčatová šťáva. Už teď beru, že velká část z vás rajčatovou šťávu přímo nesnáší.

A to asi nejenom z důvodu nulové "sladkosti" rajčatové šťávy. Rajčata jako plody obsahují necelé 3g cukru na 100g rajčat. WeserGold rajčatová šťáva se skládá z 98,2% rajčatové šťávy z koncentrátu, dále z citronové šťávy z koncentrátu, osolena mořskou solí (0,8%) a okořeněna špetkou nespecifikovaného koření. Hádám, že z důvodu malého množství cukrů dává pouze 69 kJ energie. Naučil jsem se za ty roky mezi nápoji umět si vychutnat i rajčata v podobě tekuté.

Rajčatová šťáva WeserGold Tomato Juice

Pěknou kašičku nalévám do skleničky. Hustá šťáva barvou přesně vystihuje rajčata a blíží se svoji konzistencí řidkému domácímu kečupu. Příjemně slabě voní, možná i trošku po nějakém ovoci. Na úvod k chuti říkám pijte raději vychlazené. Čím teplejší, tím nakyslejší až hořký zeleninový ocas. Studená chutná znamenitě. Příjemně okořeněná i osolená vymačkaná rajčata. Chuť je jemná, vyvážená, nijak přesolená, či překořeněná. Když trošku zteplá, pořád chutná dobře, jenom zmíněná pachuť po polknutí je trošku vyráznější. Pro ty z vás, co rádi rajčatové šťávy určitě doporučuji.

Obal včetně uzávěru a etikety jede v duchu značky WeserGold. Tohoto výrobce už jsme rozebrali u WeserGold šťávy z hroznů. Čili Tetra Pak klasického tvaru bez zkosených hran s nepříliš ergonomickým úzkým znovuuzavíratelným víčkem. Etiketa pěkně zobrazuje velké množství rajčat na čelní i zadní straně. Ihned poznáte, co kupujete. Na levé části obalu si můžete přečíst nutriční hodnoty a na pravé složení. Potěší i česká verze textu. Za sebe se musim přiznat, že jsem s první rajčatovou šťávou na vypito.cz velmi spokojen. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: rajčatová šťáva (98,2%) z koncentrátu, citrónová šťáva z koncentrátu, mořská sůl (0,8%), koření