Přímo lisovaná pomerančová šťáva Brazilský pomeranč

Přímo lisovaná pomerančová šťáva Brazilský pomeranč
Výrobce: Hermann Pfanner Getränke GmbH
Objem: 2000 ml
Obal: Tetra pak
Název: Pfanner Brazilský pomeranč
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Lisovaná šťáva
Přibližná cena: 120 Kč (za 100ml 5.95 Kč)
Energetická hodnota: 185 kJ (43 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

V dnešní den pro vás mám něco speciálního. První nejablečnou lisovanou šťávu. Přímo lisovaný pomeranč od Pfannera. Zapomeňte na koncentráty, připravte se na vysokou cenu a na tu nejlepší možnou chuť koupené 100% šťávy z pomerančů. Teoreticky.

Brazilský pomeranč neobsahuje nic jiného než přímo lisovanou pomerančovou šťávu. Tzn. žádný koncentrát jako meziprodukt, žádné přidatné látky. Paráda! Podařilo se mi zjistit postup výroby přímo od společnosti Pfanner. Po sklizni pomerančů se vymačkaná šťáva pasteruje a následně zchladí pro transport přes ocean. V Rakousku dojde k rozmrazení a okamžitému naplnění do Tetra Paku. Jenom si nejsem jist, jestli dužina ve šťávě pochazí přímo z vymačkaných pomerančů, a zůstává rovnou ve šťávě, nebo se přidává v sušené podobě jako u jíných šťáv z koncentrátu. Třeba časem zjistim více detailů a podělím se o ně, abyste věděli...

Přímo lisovaná pomerančová šťáva Brazilský pomeranč

Musím se přiznat, očekávál jsem větší hustotu šťávy. I tak je ale hustší než klasická pomerančová z koncentrátu. Zdá se, že dužina opravdu zůstáva po vylisování ve šťávě. Tuto teorii dokladá i velikost kousků dužiny. Brazilský pomeranč voní slabě. Poznáte ale, že jde o pomerančovou šťávu. Chuťově jí není co vytknout. Fakt jedna z nejlepších co jsem pil. Přírodní cukry ucitíte hlavně v začátku, sladký pomeranč, postupně přichází klasická kyselost až slabá trpkost pomerančové chuti. Trpkost se projevuje takovým tim "suchým" pocitem v ústech. Klidně řeďte vodou, jelikož šťáva patří k těm hodně silným. Ani nemusíte podávate chlazené, Brazilský džus prostě chutná i nevychlazený.

Přímo lisovaný Brazilský pomeranč nabízí výrobce pouze v dvou litrovém Tetra Paku se širokým víčkem. Šťáva patří mezi ty nejdražší na trhu, nejčastěji ji vídám za 119,-. Dvoulitrový objem má trošku nevýhodu. Je dobré vypít šťávu nejpozději druhý den, aby si zachovala svoji kvalitu, pro jednoho člověka to znamená litr šťávy denně. Etiketa má vkus a patří k těm originálnějším. Škoda, že všechny hlavní nápisy má pouze v němčině. Zadní strana rovnáse jeden velký shluk textu v mnoha jazycích. Kromě velice stručného složení a nepřehledných nutričních hodnot vidím na horní části zadní strany obalu průvodní text vyzdvihující přednosti Brazilského pomeranče. Německy, italsky a anglicky. Česky si toho přečtete minimum. Škoda. A víte co, když je Brazil v akci, dá se koupit za 80,-. To už jde ne?

Složení: přímo lisovaná šťáva z pomerančů