Poctivá mrkvová šťáva Refit Mrkev 100%

Poctivá mrkvová šťáva Refit Mrkev 100%
Výrobce: Beskyd Fryčovice, a.s.
Objem: 330 ml
Obal: PET lahev
Název: Refit 100% mrkev
Příchuť: Mrkev
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 25 Kč (za 100ml 7.58 Kč)
Energetická hodnota: 82 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Třetí v pořadí ochutnám ze skupiny REFIT šťáv 100% mrkev. Firma Beskyd Fryčovice nabízí celkem čtyři příchutě, dvě s přidavkem jablečné šťávyYour text to link… a dvě bez jablka. Uvídíme, jaká bude REFIT 100% mrkev.

100% zeleninová šťáva z mrkve se připravuje jako všechny ostatní REFIT šťávy lisováním za studena. Výrobce nepřidává nic jiného, ani vodu. Žádná barviva, sladidla, konzervanty, zahušťovadla, stabilizátor, pouze čistá vylisováná mrkvová šťáva. Předchozí brokolice s jablkem a zelí s jablkem obsahovaly podíl jablečné šťávy a trošku limetky, nebo pomeranče. Mrkev je pouze 100% mrkev. Nic víc. Etiketa řiká, že chuť se může měnit podle konkrétní odrůdy použíté mrkve.

Barvou odpovídá přesně, tmavá oranžova sedí. I vůní se mi šťáva zamlouvá. Voní jak domácí mrkvový salát. Doposud jsem spokojenej. Po ochutnání ale už moc ne. Štáva tvoří na povrchu pěnu, vypadá v nalité skleničce jak nějaká omáčka. Podle etikety jsem protřepal před otevřením (proto možna ta pěna). Jakmile ochutnám zprvu mrkev ani nepoznám. Nápoj působí trošku jakoby byl nasycený oxidem uhličitým. Na začátku ucítíte lehkou štiplavost až slabou hořkost, ne ale nijak nepřijemnou a ihned po polknutí poznáte, že jde o mrkev. Tento pocit ještě chvilku zůstavá v ústech a pomalu slábne.

Poctivá mrkvová šťáva Refit Mrkev 100%

Určitě má na samotnou chuť a dojem z chuti vliv absence čehokoliv, co by šťávu zjemnilo, upravilo nebo "zlepšilo". Ono to totiž není ani žádoucí pokud chcete opravdovou 100% šťávu z mrkve. Na druhou stranu u předchozích dvou příchutí (brokolice a zelí) zase jablečný podíl převedl nápoj do takové "pitelnější" podoby. Relativně. Nemůžu se zbavit dojmu, že Refit 100% mrkev by se spíše hodila jako příloha na vaření, než jako samostatný nápoj. Musíte vyzkoušet, jelikož jde opravdu o dost vyjímečný produkt.

Podobně jako u brokolice a zelí má Refit 100% mrkev stejnou pevnou PET lahvičku z neprůhledného bílého plastu. Označena oranžový víčkem mrkvové barvy. Tento typ lahve výrobce používá zřejmě z důvodu nutnosti pevného obalu potřebného při tlakovém ošetření. Určitě bych zapracoval na etiketě, resp. na zobrazní mrkve, která mi tady přijde trošku nedotažená. Jinak se ale zorientujete rychle. Oranžové barvy a dobře čitelný název produktu na etiketě pomáhají a vy tak hned víte co kupujete. Já vím, že mě Refit 100% mrkvová šťáva celkem překvapila. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: 100% mrkvová šťáva