Mrkvová šťáva Delicade z Německa

Mrkvová šťáva Delicade z Německa
Výrobce: riha WeserGold Getränke
Objem: 330 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Delicade Mrkvová šťáva
Příchuť: Mrkev
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 16 Kč (za 100ml 4.85 Kč)
Energetická hodnota: 175 kJ (41 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Německo

Jestli počítám správně ochutnáváme dnes třetí mrkvovou šťávu v pořadí na našem webu. Delicade Karotten saft pochází z Německa, pátral jsem po internetech a značka Delicade patří společnosti WeserGold.

Jak tak koukam na složení, skládá se šťáva z 97% koncentrované mrkvové šťávy a z 3% medu. Výrobce WeserGold tedy nesladí cukrem, ale medem. Zajímavé. Podle nutričních hodnot, uvedených už pouze v němčině a polštině, se dočtete 8,9 g cukru na 100 ml. Cukry pochází pravděpodobně přímo z koncentrované mrkvové šťávy, čili z mrkve. Kromě medu a koncentrované šťávy tento německý nealkoholický nápoj už nic jiného neobsahuje. Jásejme, složení na jedničku. Už se těším na ochutnávku.

Mrkvová šťáva Delicade z Německa

Ano, zase ta slabá, do zeleninova laděná vůně. Skoro až nevůně. Se zavřenýma očima by jste po přivonění nepoznali nic. Jakmile ale ochutnáte, hned víte. Delicade mrkvová šťáva má bliž k mrkvové šťávě Refit než k Fructal Natura mrkvi. Jednoznačně z důvodu absence jablečné šťávy, přitomné ve zmíněném Fructalu. Tady cítíte výraznou mrkvovou chuť, která v závěru přechází až k typické mrkvové hořkosti. Med prakticky nezaznamenáte, ale určitě hraje svoji roli, jinak by hořkost byla podstatně výraznější. Řekl bych, že šťávu celkově zjemní, než aby sladil. Sladkost šťávy ucítíte hned v úvodu po napití, kdy se právě i mrkev projeví nejvíce. Jinak se Delicade šťava tváří jako skoro neslazená. Inu, proč ne.

Potěšil mě skleněný obal, vždy mě potěší. Je fakt, že nejde o žádný velký objem. V případě litrového balení by asi výrobce volil PET lahev, či Tetra Pak. Etiketa už mě tolik nepotěšila. Na přední části sice vidíte zobrazenou mrkev, bohužel docela dost počítačově graficky "vyhlazenou". Více mi ale vadí veliké nápisy, které obrázek zeleniny dost překrývají. To, že jsou texty pouze v němčině a polštině ani nebudu zmiňovat. Na zadní straně najdete celkem podrobně rozepsané nutriční hodnoty a dodatečně nalepenou samolepku se základními, česky napsanými informacemi. Aspoň tak. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: mrkvová šťáva 97%, med 3%