Jablečný mošt z Lažan v Českém ráji

Jablečný mošt z Lažan v Českém ráji
Výrobce: Moštovna Lažany, výroba nápojů, spol. s r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Jablečná šťáva s červenou řepou z Lažan
Příchuť: Jablko
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 3.9 Kč)
Energetická hodnota: 170 kJ (40 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Další dobrota z Lažan. Jablečný mošt přesněji 100% jablečná šťáva z moštárny v Českém ráji. Moštovna Lažany prodává svoje nápoje pod značkou Lažanský Rubín. Jako nedávno ochutnané jablko s řepou i tento neměl z pohledu chuti nápoje chybu. Po dopití jsem zaznamenal, že šlo o bio produkt.

Už podle čisté jablečné vůně se těšim na ochutnávku. A oprávněně. Nejde ani tak o mošt, jak ho všichni známe (pokud ho všichni známe stejně), ale o čistý 100% jablečný lehounce nažloutlý džus – šťávu. Po domácku dělaný mošt je podstatně hustší a plný dužiny narozdíl od 100% jablečné bio šťávy Lažanský Rubín. V tomto výrobku plave trošku dužiny (sedliny) u dna a to není na závadu. Podle webových stránek výrobce "ovocné bio mošty jsou vyráběny šetrným způsobem lisováním z čerstvého ovoce vypěstovaného českými pěstiteli, kteří podléhají pravidelné kontrole a mají osvědčení, potřebné k pěstování ovoce v kvalitě bio". Dobrý. Ze svého pohledu musím řict, že je šťáva dost jemná, prakticky vůbec trpká po jablkách, skoro bych až řekl, že nejde o 100% šťávu. V každém případě nemám chuti co vytknout. Z přísad není pro změnu co vyjmenovat, protože tam žádné nejsou.

S etiketou je to slabší. Už minule jsem si všiml křivého a špatného nalepení na lahev. Obrázek na etiketě by si také zasloužil něco líbivějšího. Jablka jako původ chuti jsou ale zobrazena jasně. Uzávěr kovovy se závitem a skleněná lahev, co lepšího si přát. Škoda, že obal není vratný, zbytečně se už tak drahý výrobek prodražuje. Až na cenu a par much na etiketě nemám co bych vytknul. Moment, vlastně u prodejce sem byl trošku zaskočen jedním udajem. Bio jablečný mošt a jablečný mošt Lažanský Rubín stály uplně stejně.

Složení: 100% šťáva z bio jablek