Jablečná šťáva s červenou řepou z Lažan

Jablečná šťáva s červenou řepou z Lažan
Výrobce: Moštovna Lažany, výroba nápojů, spol. s r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Jablečná šťáva s červenou řepou z Lažan
Příchuť: Červená řepa s jablkem
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 49 Kč (za 100ml 4,9 Kč)
Energetická hodnota: 207 kJ (49 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

A znovu nápoj z české produkce. Už delší dobu jsem se chystal na výrobek moštárny Lažany. První chuť mi přišla pod ruku kombinace jablka a červené řepy. Tuto recenzi jsem napsal tzv. na koleni, jelikož jsem si v jedné příjemné krčmě s ještě příjemnější obsluhou objednal 100% šťávu z Lažan a zhodnotil ji.

Šťáva není prakticky cítit, malinko zaznamenávám vůni jablka, po červené řepě překvapivě ani památky. Jaká vůně, taková chuť. Žádná nečekaná překvapení, to mám rád. Nápoj patří svojí konzistencí mezi pomerančové džusy, řidší ve srovnání s meruňkovým či jahodovým nektarem, ale hustší než například nedávno zmiňované Viko Černý rybíz.

Po prvním napití ucítíte hlavně jablka. Řepa lehkou nakyslost jablek příjemně zjemňuje. Ale na jazyku ji jako takovou nezaznamenáte, i když tam je. To mě překvapilo. Na etiketě jsem si přečetl poměr 60 % jablka 40 % červené řepy, proto převaha jablečné chuti. Nejvíce rozeznáte řepu v jemných kouscích, které v nápoji plavou. Mošt je ale rozhodně příjemně vyvážený a pro někoho bude ještě lepší naředěný vodou. Uvítal bych snad trošku více červené řepy na úkor jablka.

Potěší skleněná lahev se znovu uzavíratelným kovovým víčkem. I když patří tvar obalu mezi ne příliš originální, určitě lepší než PETka. Etiketa je papírová, na první pohled podle obrázku jablka a červené řepy poznáte, co pijete. Celkově ale působí trošku fádně. Výrobek v součtu každopádně patří mezi ty kvalitnější, ostatně za 49 korun litr to snad není jinak možné. Pochutnal jsem si a těším se na další příchutě z Lažan.

Složení: 60% jabléčná šťáva, 40% šťáva z červené řepy