Hroznová šťáva Weser Gold ze Švýcarska

Hroznová šťáva Weser Gold ze Švýcarska
Výrobce: riha WeserGold Getränke
Objem: 1000 ml
Obal: ELOPAK
Název: Hroznová šťáva Weser Gold
Příchuť: Vinná réva
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 3.9 Kč)
Energetická hodnota: 286 kJ (67 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Švýcarsko

Kromě domácích výrobců 100% šťáv z hroznového vína, jako je například hroznová šťáva z vinařství Hruška, můžete na našem trhu koupit 100% hroznovou šťávu od firmy Weser Gold ze Švýcarska.

Po větším průzkumu za pomocí těch našich internetů a slovesa "googlit" jsem našel webové stránky výrobce, který uvádí adresu sídla v Německu. Nápoj patří do portfolia nadnárodní společnosti riha WeserGold Getränke GmbH & Co. KG se sídlem v německém městě Rinteln. Ve Švýcarsku (v jedné z několika poboček firmy) byl vyroben a stočen tento můj konkrétní kousek, který dnes rozebereme.

100% hroznová šťáva WeserGold má pěknou vínově sytou barvu. O trošku světlejší než nedávno zrecenzovaná hroznová šťáva z vinařství Hruška. Voní velmi slabě po červeném víně s menším či větším obsahem cukrů. Už přivoněním ale poznáte, že alkoholový podíl chybí. Podobně jako u šťávy z vinařství Hruška i WeserGold obsahuje opravdu hodně cukrů. Celých 16 gramů na 100 ml. Cukr samozřejmě není přidáván, dodávají ho hrozny. Na začátku tak ucítíte sladkost nápoje s lehounkou trpkostí (která připomíná chuť klasického červeného vína) a v závěru před polknutím zase cukry. Jasná a jednoduchá chuť. Ale moc dobrá. Vyvážená s nulovým ocasem po polknutí. Zřejmě díky množství cukrů šťáva působí hustší než opravdu je.

Hroznová šťáva Weser Gold ze Švýcarska

Výrobce vsází na krabicový obal. Překvapila mě společnost, nejde totiž o Tetra Pak ale o ELOPAK. Poprvé tu tak máme krabicový obal od jiné firmy. To byla doba. Tento konkrétní typ krabice výrobce označuje jako Pure–Pak. Nevím jestli jsou nějaké větší rozdíly mezi Tetra Pakem a Pure–Pakem. Bohužel i tento obal má úzké víčko, a tak mi nápoj během nalévání pošplíchal celý stůl. Etiketa zobrazuje zelené a fialové hrozny na přední i zadní straně obalu. Vzhled není nijak zajímavý, ale neurazí. Potěšil mě český překlad základních informací na boku krabice. Kdo se nebojí velkého množství cukru, určitě musíte šťávu z hroznů ochutnat. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: 100% hroznová šťáva