Hroznová šťáva odrůdy Dornfelder z vinařství Hruška

Hroznová šťáva odrůdy Dornfelder z vinařství Hruška
Výrobce: Víno Hruška s.r.o.
Objem: 750 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Hroznová šťáva Hruška
Příchuť: Vinná réva
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 119 Kč (za 100ml 15,87 Kč)
Energetická hodnota: Neuvedeno
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Dnes přicházím se specialitkou. V nedaleké vinotéce jsem objevil nealkoholický nápoj jménem 100% hroznová šťáva. Výrobce Víno Hruška s.r.o. Skleněná láhev o objemu 750 ml stála 119 korun a koupil jsem ji vyloženě ze zvědavosti, jak bude nápoj chutnat. A také proto, že jde jistým způsobem o dost neobvyklý nápoj.

Po otevření kovového znovuuzavíratelného víčka cítíte takovou hutnost a sladkost hodně vínově zbarveného nápoje. Šťáva voní vínem, o tom není pochyb a zároveň nění nějak extra navoněná. Dobrá zpráva hned na úvod. Chuťově jsem také spokojen. Přesto, že je nápoj dost sladký díky přírodním cukrům, rozeznáte původ chuti vinné révy. Udávané množství cukrů je 16 g/100 ml. Tato hodnota patří mezi nejvyšší u doposud testovaných nápojů na vypito.cz. Zajímal by mě samotný postup výroby šťávy, ale zřejmě jde o nadrcení vína a následné lisování. Vzniká tak 100% hroznová šťáva podle etikety z odrůdy Dornfelder. Samozřejmě pasterovaná z důvodu delší trvanlivosti. Zpátky k chuti. Po napití cítíte hlavně cukr a pak lehkou trpkost připomínající klasické červené víno. Žádná pachuť na jazyku, žádný ocas po polknutí. Je to fakt lahůdka. Určitě chutná lépe vychlazené, ale i pokojová teplota dramatický nezhoršuje celkový dojem z chuti. Pouze zvyšuje pocit vyšší sladkosti nápoje. Subjektivně nemám nic, co bych dodal a hlavně co bych vytknul.

Výrobce pochopitelně zvolil variantu skleněného obalu, PETka by tomuto nápoji příliš neslušela. Podle ceny se totiž řadí k těm velice drahým. Nevím jestli je cena 119 korun dána z důvodu nákladnosti suroviny, či technologického postupu výroby, ale přijde mi opravdu přemrštěná. Škoda. Nejprve mě zarazilo kovové víčko se závitem, uznávám ale, že nejde o víno, čili korek by se nehodil. Etiketa patří po ceně asi k tomu druhému negativnímu faktoru 100% hroznové šťávy vinařství Hruška. Jakási červená kolečka na černém podkladu. Nuda.

Složení: 100% hroznová šťáva z odrůdy Dornfelder.