Fructal NATURA šťáva z červené řepy

Fructal NATURA šťáva z červené řepy
Výrobce: Fructal d.d.
Objem: 700 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: Fructal NATURA Červená řepa
Příchuť: Červená řepa
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 40 Kč (za 100ml 5.71 Kč)
Energetická hodnota: 176 kJ (41 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovinsko

Červená řepa od Fructalu, ve slovinském originále “Rdeča pesa” přichází ve stejném obalu jako nedávno recenzovaná výborná Fructal mrkvová šťáva. Červená řepa patří také do skupiny productů Fructal Natura.

Fructal nabízí celou řadu nápojů zcela běžných i ne příliš obvyklých příchutí. Podobně jako jiní výrobci i Fructal pro lepší orientaci řadí své nápoje do několika produktových skupin. Dnešní Červená řepa patří do skupiny Natura. Tato skupina Fructal produktů se vyznačuje nulovým přídavkem cukrů a bez chemické konzervace. Vždy se jedná o zeleninové a ovocné 100% šťávy. Červená řepa se tak skládá pouze z čisté šťávy z červené řepy z koncentrátu, kyseliny citronové a antioxidantu kyseliny askorbové. Obsah přírodních cukrů ve šťávě dosahuje hodnoty 8,5 g/100 ml. Uvidíme jestli bude tak výborná jako předchozí Natura Mrkev.

Fructal NATURA šťáva z červené řepy

Překvapila mě řídkost šťávy. Ze všech doposud testovaných červených řep patří Fructal k té nejřidší. Barva odpovídá. Ve skleničce prakticky nevoní. V lahvi má lehké zeleninové pozadí. Chuťově nijak nepřekvapí. Zdaleka není tak výrazná jako zatím ochutnané Stará dáma Červená řepa či Refit Červená řepa. Škoda, těšil jsem se na lahodný zážitek, který jsem prožil při ochutnávání Fructal Mrkve. Poznáte jen co se napijete, že se jedná o červenou řepu, chuť ale ihned odezní. Žádný dozvuk chuti, žádná dominance cukrů, ničeho. I tak Fructal Červená řepa neurazí. Čekal jsem ale rozhodně více.

Výrobky řady Fructal Natura se vyznačují svoji typickou skleněnou lahví s hodně širokým víčkem. Preferujeme široká víčka, ale všeho moc škodí. Napít se z lahve, chce trošku šikovnosti. Snadno se díky šířce hrdla polijete. Alespoň že Fructal používá skleněnou lahev. Etiketa narozdíl od Fructal Mrkve rozhodně dobře zobrazuje o jakou jde příchuť. Na první pohled poznáte, co kupujete. K tomu všemu se řadí k těm méně tradičním, nápaditým s originálním vzhledem. Tak to má být. Horní část pod víčkem říká o jakou řadu nápojů Fructal se jedná a zadní etiketa klasicky zmiňuje složení a informace o výrobci. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: šťáva z červené řepy z koncentrátu, kyselina (kyselina citronová), antioxidant (kyselina askorbová).