Dnes poznáte zelnou šťávu - Refit zelí + jablko

Dnes poznáte zelnou šťávu - Refit zelí + jablko
Výrobce: Beskyd Fryčovice, a.s.
Objem: 330 ml
Obal: PET lahev
Název: Refit brokolice+jablko
Příchuť: Brokolice s Jablkem
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 29 Kč (za 100ml 8.79 Kč)
Energetická hodnota: 203 kJ (48 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Druhá přichuť Refit šťávy s podílem jablka (ze čtyř příchutí jsou dvě šťávy s jablečným podílem) obsahuje druhou hlavní složku zelí. Resp. zelnou šťávu. Pomalu si zvykám na šťávy z Beskydu Fryčovice.

Výrobky REFIT mají kromě tlakového ošetření namísto pasterace také tu přednost, že se mohou chlubit značkou "KLASA". Né každý výrobek se může touto značkou chlubit. Podle webu "je udělována ministrem zemědělství již od roku 2003 a zaslouží si ho jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky". Firma Beskyt Fryčovice vyrábí mimo šťáv REFIT spousty potravinářských produktů, takže to s potravinami rozhodně umí.

Podobně jako brokolice + jablko voní i zelí + jablko. Zase mám pocit, že cítím nějakou zeleninovou nať, nebo čerstvě posekanou trávu. Šmrncnutou něčim ovocným. V tomto případě ale není vůně tak výrazná, ale stále dost zeleninová. Barevně převažuje odstín, který mívají jablečné mošty. Když necháte chvili odstát, jablečný podíl klesne na dno a šťáva ze zelí zůstává v horní části nalitého nápoje. Zvláštní pohled.

Dnes poznáte zelnou šťávu - Refit zelí + jablko

Chuť je spíše více jablečná. Přecejen obsahuje tato REFIT šťáva 64% jablečné šťávy. 32% připadá zelné šťávě a 4% citronovému koncentrátu. Poslední jmenovana složka slouží asi hlavně k "vyladění" chuti. Zelnou šťávu poznám jenom díky tomu, že sem si přečet etiketu. Přesněji řečeno, poznám zeleninový podíl, ale nepoznám konkrétní zeleninu. Určitě ale ve srovnání s předchozí příchutí – tato je takova decentnější, jemnější, lépe jde i tzv. pod nos. Možná z důvodu většího množství jablka, pravda. Stále je to ale takova "syrová" chuť, nemůžu si pomoct.

Překvapilo mě, že etiketa není jednotná s předchozí příchutí. Na zadní straně tak informace podává trošku v jiném formatu než brokolice + jablko. Na přední straně najdete obrázek zelí a jablka, přičemž zelí svojí velikostí jasně převyšuje jablko, přesto, že jablko ve šťavě svým obsahem dominuje. Někdo by si také mohl splést obrázek zelí s obří kedlubnou. Barva, která charakterizuje příchuť tohot Refitu (víčko a pozadí etikety) má tmavě žlutý odstín. PET lahev se širokým víčkem je stejná jako u předchozí příchutě, tedy nepruhledná bílá a pořádně pevná. No, musím uznat, že Refit zelí + jablko mě potěšil více, než předchozí brokolice.

Složení: jablečná šťáva 64%, zelná šťáva 32% a citronová šťáva 4%