Bez jakýchkoliv přídavků vyrobený kvalitní Toma pomeranč s dužinou

Bez jakýchkoliv přídavků vyrobený kvalitní Toma pomeranč s dužinou
Výrobce: PEPSICO CZ s.r.o.
Objem: 1000 ml
Obal: Tetra Pak
Název: Toma 100% pomeranč s dužinou
Příchuť: Pomeranč
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 35 Kč (za 100ml 3.5 Kč)
Energetická hodnota: 180 kJ (42 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Nejsem si jist, kolik z Vás ví, jak se správně jmenuje firma prodávajicí nealkoholické nápoje v čele s Pepsi Colou. Jde o nadnárodní společnost PEPSICO. U nás se firma jmenuje PEPSICO CZ s.r.o. Kromě nápojů Pepsi Cola a jejich dalších variant nabízí společnost také vody, limonády a 100% šťávy značky Toma. Pro tentokrát jsem vybral 100% pomeranč s dužinou. Zaujala mě pěkná celkem povedená etiketa a také zmínka výrobce o nulovém přidavku jakýchkoliv přidatných látek. Certifikát kvality 4A. Že by?

Ano, je to tak. Výborný džus. Jasný důkaz toho, že lze vyrobit velice chutný, kvalitní a "přirodní" produkt bez jakýchkoliv přidatných látek s dlouhou dobou trvanlivosti. Pasterovaný a nesycený. V roce 2000 jsem měl to štěstí se podivat do USA a ochutnat tam pomerančový džus. Vždy prodávaný v kanystru o objemu tušim 3 litry. Zvykal jsem si na něj nejméně týden. Kyselý a trpky, zcela odlišný než u nás v té době prodávané 100% pomerančové šťávy. Toma 100% pomeranč s dužinou se tomu emerickému velice chuťově blíží. A hodně se blíží i čerstvě vymačkaným pomerančům. Pouze přírodní cukry z pomeranče. Žádné přidávané. Voní dost silně, ani ne tak nápojem jako spíš až jídlem, asi pomerančema. Není co bych k chuti dál dodal. Prostě kvalitka. Dužiny by mohlo být na můj vkus více. Určitě pijte vychlazené, zbytečně by jste se ochudili o výbornou chuť téměř čerstvého ovoce. Pro spousty lidí velká příležitost ředit vodou. Musíte mít ale kvalitní vodu měkkou, ne moc tvrdou, jelikož pak džus spiš zkazíte. Balená voda to také řeší, ale vysokou cenu 100% Toma pomeranče s dužinou pak ještě víc zvyšuje.

Toma pomeranč stáčí PEPSICO do Tetra Paku. Samotný obal má zkosenou čelní levou hranu a Tetra Pak není díky tomu tak obyčejně hranatý. Tvoří i prostorový efekt zobrazeného pomeranče na přední straně obalu a ovoce tak lépe vynikne. Etiketa působí na spotřebitele jasně a přehledně, ihned víte co kupujete. Barev akorát a zákazník hned pozná o jaký jde nápoj. Výborně. Uzavíratelné víčko úzkého průměru patří mezi klasiku, nápoj při nalévání tak dost šplíchá všude kolem. Ale když se hodně snažíte, jde to. Pro širší uzávěr ale není na litrové krabici místo.

Složení: Vyrobeno z koncentrátu pomerančové šťávy s dužinou. Obsah ovocné složky 100%, sacharidu z toho cukry 9,5 g/100 ml