100% šťáva z granátového jablka Organic Village

100% šťáva z granátového jablka Organic Village
Výrobce: z Turecka
Objem: 1000 ml
Obal: Skleněná lahev
Název: 100% granátové jablko Organic Village
Příchuť: Granátové jablko
Typ nápoje: Šťáva
Přibližná cena: 98 Kč (za 100ml 9.8 Kč)
Energetická hodnota: 224 kJ (53 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Turecko

Donedávna jsem si myslel, že máme na našem trhu pouze jednu šťávu z granátového jablka. U nás nedávno recenzovaná BIO Granátová šťáva celkem zaujala. Dnes přicházím s další BIO 100% Granátovou šťávou značky Organic Village.

Produkt patří k úplné špičce mezi nealkoholickými nápoji. Zatim posuzuji pouze podle etikety. Šťáva totiž není vyrobená z koncentrátu, je přímo lisovaná pasterovaná a hned stočena. Výrobce nepřidává žádné cukry, konzervanty, sladidla, aromata ani vodu. Prostě nic. Přírodního cukru z plodů granátového jablka obsahuje šťáva 13,2 gramů na 100 ml nápoje. Na jeden litr 100% granátové šťávy potřebuje výrobce 2,2 kg plodů granátového jalbka. Je to hodně, nebo málo? Jelikož se jedná o BIO produkt, najdete na etiketě několik potvrzujících certifikátů.

Granátové jablko Organic Village voní pěkně, tak akorát. Přijde mi podle vůně, že jde o mix zeleniny a ovoce. Nejsem ale schopen vyjmenovat konkrétní plody, kterým je nápoj svojí vůní podobný. Barevně vám granátová šťáva bude připomínat červené víno, ovšem více kalné a díky tomu tmavší, temně rudé. Teď mě tak napadá, určitě by tato šťáva mohla být zajímavá do různých koktejlů a míchaných drinků.

100% šťáva z granátového jablka Organic Village

Ano tak tahle chuť granátové šťávy Organic Village se povedla. Oproti té předchozí testované BIO granátové šťávě chutná přijemněji. Více sladce. Respektive méně kysele až trpce. Tím pádem si ji i více vychutnáte. Mluvím teď hlavně za sebe, jelikož někomu ona silná trpkost u minulé BIO granátové šťávy může zcela vyhovovat. U mě ale Organic Village vítězí. Dobrota po celou dobu od napití až po polknutí, na závěr žádný nepříjemný ocas chuti, nebo cokoliv jiného negativního. Hádám, že rozdíl v chuti je v původu ovoce. Organic Village šťáva pochází z Turecka, předchozí granátové jablko pocházelo z Azerbajdžánu. Nedávno jsem ochutnal granátové jablko a dnešní šťáva chuť plodů naprosto věrně vystihuje. A nemusíte ani pít uplně vychlazené.

Obalem patří Organic Village také k raritě. Skleněná lahev se širokým víčkem. Ehm hodně širokým víčkem. Preferuji široké uzávěry, ale tade se pomalu mluví o víků k zavařovačce. Všeho moc škodí a i tento velký průměr víčka není zrovna ono. Lahev je celá potažená etiketou a ta obsahuje spousty informací. Na čelní stranu jich je až až. Zároveň bych volil kontrastnější pozadí pro zobrazené plody granátového jablka. I tak ale ovoce poznáte dobře a na první pohled. Určitě jsem si u Organic Village nápoje více pochutnal než u první testované granátové šťávy. Doporučuji ochutnat. Objednávejte na eshop.provita.cz

Složení: 100% šťáva z granátového jablka BIO