Zatim nejlepší cola na vypito.cz - Red Bull Cola

Zatim nejlepší cola na vypito.cz - Red Bull Cola
Výrobce: Red Bull GmbH
Objem: 355 ml
Obal: Plechovka
Název: Red Bull Cola drink
Příchuť: Kolový nápoj
Typ nápoje: Limonáda
Přibližná cena: 26 Kč (za 100ml 7.32 Kč)
Energetická hodnota: 160 kJ (38 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Red Bull kromě svých energy drinků, které mají nejsilnější pozici na celosvětovém trhu, také prodává Red Bull Colu. Recepturu má asi vlastní, spolupráce s Coca–Colou nebo Pepsi Colou zcela vyloučena. Tak schválně.

Barevně se zdá být limonáda trošku světlejší než Pepsi Cola, RC Cola nebo Coca–Cola. No nezdá se, je světlejší. Přiznám se, že už podle vůně se mi sbíhají sliny. Přátelé Red Bull Cola voní opravdu... řekl bych až podmanivě. Zároveň nijak silně, takže neruší ani negativně neovlivňuje pocit a chuť se napít. Colu poznáte hned, a musím se přiznat, že mi zatím ze všech doposud testovaných kolových drinků žádný tolik nevoněl. Cítím asi i nějaké bylinky, nebo rostlinné přídavky. Jsou dvě možnosti, buďto bude chutnat výborně, nebo vůbec.

Zatim nejlepší cola na vypito.cz - Red Bull Cola

První varianta je správná. Přes počáteční neurčitý pocit z chuti postupně na jazyku cítíte chuť jemně nasycené redbullácké kolové limonády. Ještě před jasným vyzněním Cola chuti na jazyku si vychutnáte směs různých bylin a rostlinných přidavků, které následně (ikdyž už slaběji) doprovází zesilující kolovou chuť. Nejsem schopen jednotlivě bylinky na jazyku rozpoznat ale v součtu nemají téměř chybu. Ona kolová příchuť mi přijde taková výraznější, chuťnějši, trošku mi to připomíná chuť kolové vodové zmrzliny. A rozhodně se na chuti pozitivně nepodílejí pouze cukry. Po polknutí zlehka kolový pocit odeznívá a nezanechává žádnou pachuť v ústech. Bravo Red Bulle!

Složení Red Bull Coly je jedno velké překvapení. Výrobce nepřidává žádné konzervanty, umělá barviva, sladidla či aromata. Sladí cukrem a zkaramelizovaným cukrem, který funguje i jako přírodní barvivo. Celkem výrobce sladí 8,8 gramy na 100 ml nápoje. To není tak mnoho. Dále najdeme v Red Bull Cole spousty zajímavostí jako například hořčičné semínko, zázvor, kofein z kávových bobů, mátu, výtažek z borovice, či kardamom. A pak že to nejde ani bez kyseliny citronové. Ta v nápoji také chybí. Interně si tu můžeme říci, že jde o "nejzdravější" kolový nápoj na vypito.cz a možnáá, možná i na českém trhu vůbec.

Škoda, že Red Bull balí primárně do plechovek. Osobně bych jeho Colu rád aspoň v PET lahvi. Plechovka resp. etiketa má jednoduchý a přehledný design s logem dvou býků proti sobě v horní části obalu, v polovičce rozděluje etiketu šikmý nápis "Red Bull" a dolní červená část zobrazuje nápis "simply COLA". Dodatek textu u dna plechovky se skládá ze slov "STRONG & NATURAL". Trošku mě rozčilovalo složení na zadní straně, které je sepsáno nepřehledně Česko–Slovensky, kdy jednotlivé jazyky v textu odděluje lomítko. Lehce se v tom člověk ztrácí. Jinak k etiketě nemám výtek. Musím smeknout před Red Bullem, který mě opravdu nečekaně mile se svojí Colou překvapil. Pijte rozhodně vychlazené! Pochutnáte si.

Složení: voda, cukr, oxid uhličitý, sirup s karamelovým cukrem, přirodní příchutě vyrobené z rostlinných výtažků (0,37%): galangal (modrý zázvor), vanilka, hořčičná semínka, kofein z kávových bobů (0,013%), limetka, ořechy koly, kakao, lékořice, skořice, citron, zázvor, lístky koky, pomeranč, máta, výtažek z borovice, kardamom, muškát, hřebíček, koncentrát citronové šťávy.