Rauch Nativa Zelený čaj citron

Rauch Nativa Zelený čaj citron
Výrobce: Rauch
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Nativa Zelený čaj citron
Příchuť: Zelený čaj a citron
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: 80 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Další z řady Nativa od Rauchu, opět perfektně tvarovaná PETka. Zelený čaj, přesněji „nálev ze zeleného čaje (voda, zelený čaj)“ stojí na etiketě, má světle zelenou barvu, je nesycený a… chutná.

Výroba zřejmě probíhá klasickým způsobem přípravy čaje. Ne ledového. Uvařit vodu, vylouhovat čaj a ochladit. Jde ovšem pouze o moji domněnku. Výroba by musela být v takovém případě zdlouhavá a nákladná. Po otevření necítíte nic zajímavého, troška vůně citronu. Rozhodně bych ale poznal, že jde o ledový čaj. Chuť lze jenom těžko popsat, určitě čajová, citronová koncovka je ale nepřirozeně nakyslá, nevím z jakého důvodu. Rauch používá v tomto nápoji tzv. steviové glykosidy, které se řadí mezi přírodní sladidla. Maji zanedbatelnou energetickou hodnotu a lze je využít v potravě jako náhradu cukru. Ke glykosidům přidává Rauch také fruktózu. Nejsem v tuto chvíli ale schopen říci, jestli je tato kombinace ovocného cukru a přirodních sladidel pro Nativa Green tea lemon z pohledu kvality chuti dobře nebo špatně. Vyzkoušel jsem napoj i při pokojové teplotě a nelze jej vůbec vychutnat. V každém případě tedy podávat chlazené. Ostatně, jde o ledový čaj.

V celkovém pohledu nejde o nijak zvlášní produkt. K tomu za pomněrně vysokou cenu skoro čtyřiceti korun. Možná, kdyby Rauch vynechal zmíněné glykosidy, Nativa green tea by chutnal lépe. Uvidíme, zaměřím se na tato sladidla a časem se třeba dozvíme více.

Složení: Nálev ze zeleného čaje (voda, zelený čaj), fruktóza, kyselina: citronová, citronová šťáva z koncentrátu, náhradní sladidla: Steviové glykosidy; aroma. Čajový extrakt: min 1.5g/l