Rauch Nativa zelený čaj s broskví

Rauch Nativa zelený čaj s broskví
Výrobce: Rauch
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Nativa Green tea peach
Příchuť: Zelený čaj s broskví
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 37 Kč (za 100ml 2.47 Kč)
Energetická hodnota: 80 kJ (19 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Rauch vyrábí spousty ledový čajů. Svoji řadou Nativa se tváří jakože se “vrací k přírodě”. Jsem asi natroublej (asi určitě), ale tento způsob marketingu na mě působí spíš opačně. Kam jako zpátky k přírodě? Zpátky na stromy do pralesa hop.

Nikde jsem se na etiketě nedočetl, že by v Rauchu svoji Nativu pasterovali. Že by opravdu ne? Když už se vrací k té přírodě. Pak by ale nápoj nevydržel moc dlouho, obzvláště s nulovou přítomností oxidu uhličitého, který má také konzervační vlastnosti. Jistou konzervaci ale zajistí přítomnost kyseliny citronové. Přijde mi hloupost vychvalovat přítomnost antioxidantů, které plavou ve spoustě dalších nápojů na trhu, u kterých ostatní výrobci jejich přítomnost už ani nezmiňují. No počtěte si na webu Rauchu sami. Ve výrobě nesladí Nativu green tea peach cukrem ale glukozou a stevií. V pořádku. Žádný glukózo–fruktózo. Celková hodnota "sacharidy z toho cukry 4,5 g/100 ml". Velice slušně nízké číslo. Čajovou chuť dodává extrakt ze zeleného čaje (min. 1,2 g/100 ml) a chuť broskve nepochází z aromat, ale z broskvové šťávy z koncentrátu. Super. Počkat, nějaká aromata čaj obsahuje, nevíme ale jaká. Rauch u nás výrobní závod nemá a tak podobně jako předchozí Rauch Ice Tea Lemon dováží z Maďarska.

Rauch Nativa zelený čaj s broskví

Čaj voní broskvově, o tom není pochyb. Bohužel ne zrovna příliš přírodně broskvově. Na můj vkus trošku silná vůně. Barvě nemám vesměs co vytknout, zelená do oranžova. Když se napijete ucítite broskve a zelený čaj. Jenom nevímm co mi na chutí chybí, nebo naopak přebývá. Broskve mi prostě přijdou poněkud chemické. Může to ale způsobovat zeleno–čajový základ, který dominuje. Na začátku tak ucítíte broskev postupně přecházející do jasně zeleného čaje a v závěru středně silná trpkost znovu podbarvená broskví. Téměř nulová pachuť na jazyku po polknutí. Spíš takový ten pocit "sucha" na horním patře. Nizký obsah cukrů nijak nekazí celkový dojem z chuti, což rozhodně chválim. Spíš mi přijde čaj sladší, než ve skutečnosti je. Nemůžu se ale zbavit dojmu, pocitu nezajímavé chuti. Suše bych dodal "a co no, ledový čaj s broskví". Ani žádný posun zpátky k přírodě jsem nezaznamenal a myslím, že chuť Nativa green tea peach si do dlouhodobé paměti ukládat nebudu. Určitě podávejte chlazené.

Rauch Nativa zelený čaj s broskví složení

Obalem příliš nepřekvapí. Rauch patří ke světové špičce, a tak podobně jako například jistná nejznámější nejmenovaná emerická společnost na vyrobu limonád i rakouský výrobce stáčí svoje čaje do kvalitní PETky, což poznáte ihned po jejím uchopení. Lahev má zelené zbarvení, aby asi umocnila návrat k přírodě a zelený čaj jako takový. Etiketa v čele dominuje napisem "Nativa" s dodatkem "GREEN TEA PEACH". Moc nerozumim malému kulatému obrázku s hlavou ženy v leže a pod ním nápis "wellness for you!" Možná slouží jako malá upoutavka na zadní stranu etikety, která zobrazuje reklamu na lázně Greenfield v Maďarsku. K tomu můžu dodat snad jenom WTF?! Proč radši neukážou jak se čaj vyrábí? Ne ne, lázně mají přednost. Spousty malých pismenek po stranách etikety v mnoha jazycích do detailu popisují složení a nutriční hodnoty. Jenom zmínku o pasteraci jsem nenašel.

Složení: voda, fruktóza, kyselina: kyselina citronová; extrakt ze zeleného čaje, regulátor kyselosti:citran sodný; aroma, broskvová šťáva z koncentrátu; antioxidant: kyselina askorbová; náhradní sladidla: steviové glykosidy. Čajový extrakt: min. 1,2g/l