Více ovocný Rauch Ice Tea lemon

Více ovocný Rauch Ice Tea lemon
Výrobce: Rauch
Objem: 1500 ml
Obal: PET lahev
Název: Rauch Ice Tea Lemon
Příchuť: Černý čaj a citron
Typ nápoje: Ledový čaj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: Neuvedeno
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Rauch Ice Tea lemon jsem jednu dobu považoval za nejlepší citronový ledový čaj na trhu. Pak ale bohužel přišel Rauch s “vylepšením” a dodatkem “more fruity”. Dle mého tento facelift nápoji spiš uškodil.

Ano správně, přidáním volně přeloženo "více ovoce" (údaj "more fruity" nyní už na etiketách nenajdete) se chuť sice jakoby zvýraznila, to ale paradoxně ledovému čaji ubralo na jeho jemné a vyvážené chuti. Nevím jestli výrobce celou změnu zařídil větším množtví přidaného extraktu černého čaje (bohužel se přesné množství na etiketě nedočtete), nebo větším množství citronové šťávy z koncentrátu (nyní 2%). Určitě potěší slazení klasickým cukrem, také se ale nedozvíte, kolik ho v čaji plave, a nulová přítomnost konzervantů či umělých sladidel. Po kyselině citronové a citronanu sodném čtu na etiketě barvivo karamel a aroma. Škoda, že nejde o přírodní aroma černého čaje. I tak ale složení více než slušné. Počet kJ jsem nikde na etiketě nenašel. Ještě jsem trošku zapátral a zjistil, že výrobní závod Rauch v Čechách není. Ice Tea lemon k nám proto Rauch dováží z Maďarska.

Více ovocný Rauch Ice Tea lemon

Voní slabě, jako studený černý čaj s citronem. Chuť už tak jemná bohužel neni. V úvodu mě hned napadla myšlenka na granulované čaje, nebo jak se to řiká. Víte které, ty co nasypete do skleničky a zalijete studenou vodou. Jako malí jsme granulky zobali nasucho. Nejvýrazněji, a tak je to asi správně, vyznívá z celé chuti citron. "Původní" chuť černého čaje a cukr jako druhou hlavní složku skoro necítím. Přes nenápadný úvod nastupuje slabá kyselost citronu, která pokračuje až do polknutí. I potom máte lehce kyselou pachuť v ústech. Není ale tak hrozná a celkový dojem z chuti nenarušuje. Jak jsem již zmínil v úvodu, Ice Tea lemon od Rauchu už prostě není co býval. Přepracovaná receptura a jeho "výraznější" chuť spiš podle mého uškodila. Ano pořád pijete černý čaj s citronem a cukrem, dříve mi ale chutnal víc. Teď když už trošku zteplal, cítím silněji cukry a hořkost černého čaje. Určitě podávejte ledově chlazené. Jde přece o Ice Tea.

Rauch značí kvalitu. I ledový čaj Ice Tea lemon stáčí výrobce do kvalitní PETky, kde nešetří na množství použitého plastu. Lahev se vám tak nedeformuje v ruce a dobře se drží. Víčko s dlouhým závitem, žádná zkracená verze, jak jsme zvyklí u většiny vod u nás dostupných. Ještě aby nebyl lahev kvalitní, když čaj pořídíte těsně pod 40,- Po obalu jsem s etiketou také docela spokojen. Jednoduchá s motivem citrónu a ledu = "ledový citronový čaj" pochopíte aniž by jste přečetli text. Tak to má být. Škoda, že zadní strana lákající konzumenty užít si porci čisté přirody s Rauch IceT promlouvá pouze v angličtině. Jinak jde o celkem pěkný motiv "čisté přírody a její chuti". Na bocích v mnoha jazicích rozepsané složení a... to je celé. Nutriční hodnoty nehledejte. Nenajdete je.

Složení: černý čaj (voda, extrakt černého čaje), cukr, citronová šťáva (2%) z koncentrátu, okyseleno: kyselinou citronovou; regulátor kyselosti: citronan sodný; barvivo: karamel; aroma