TDI energy drink Original

TDI energy drink Original
Výrobce: z Polska
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: TDI energy drink Original
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 21 Kč (za 100ml 8.4 Kč)
Energetická hodnota: 197 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Polsko

Potřebuju trošku pořádného výkonu v dnešních teplých dnech a tak jsem sáhnul po TDI energy drinku Originál. K červenému Originálu seženete na trhu ještě zelený s příchutí Cranberry, čili brusinky.

Kromě názvu mě na první pohled mile překvapila jednoduchá a originální etiketa. Výrobek dodává na trh firma Glomex z Prahy, která si nápoj nechává vyrábět v Polsku. Po etiketě mě potěšilo také složení této limonády. Hlavně nulový obsah glukózofruktózo sirupu. Ano správně, výrobce sladí klasickým cukrem (10,8 g/100 ml). Paráda. Čtu dál a jsem více než spokojen. Žádné konzervanty, či umělá sladidla. Zato vitamínů spousty. "Nejhorší" ze složení je snad jenom kyselina citronová. Zadní část etikety mimo jiné zmiňuje heslo "sycený energetický nápoj pro dospělé". Tak to ještě, že jsem dospělý. A taky doufám, že má toto "tédéíčko" pořádný výkon.

TDI energy drink Original

Vůně klasická energy drink, nijak silná. Aromaty se asi šetřilo. Osobně bych uvítal přírodní aromata. Také barva do žluta patří ke klasice. Zde zase pracuje karamelové barvivo. I podle chuti poznáte energetický nápoj ihned. Cukry nejsou příliš výrazné, převládá spiš kyselost nápoje (ne nijak nepříjemná), způsobena kyselinou citronovou a citronanem sodným. Oproti ostatním "klasickým" energy drinkům mi ale přijde TDI Originál takový "nezkažený", chuť nic neruší (konzervanty, sladidla). I tak ale chuťově výrazně nepřekvapí. Po polknutí zůstavá menši kyselejší dozvuk chuti v ústech. Pijte určitě vychlazené.

Jak už jsem řekl, etiketa mě zaujala. Nápad vzoru palivového filtru se k názvu drinku výborně hodí. Navíc, když vyndáte plechovku v dnešních vedrech z lednice, orosí se. To by nebylo nic neobvyklého, v tomto případě ale díky orosení vzniká jakýsi 3D efekt povrchu plechovky a etiketa (palivový filtr) vypadá ještě lépe–prostorově, jak se to dneska říká – cool. Ono se to teda říká už od mého mládí, ale víte jak. Na úvodní straně stylově přišroubovaný název nápoje TDI energy drink a zadní strana v jednom shluku popisuje složení, výrobce... a tak. Chutnat lépe, originálněji, byl bych spokojený ještě více.

Složení: sodová voda, cukr, regulátory kyselosti: kyselina citronová, citronan sodný, taurin (400 mg/100 ml), příchuť: kofein (32 mg/100 ml), aromata, barvivo, amoniakový karamel, vitamíny: PP 7 mg (44%), B5 2 mg (33%), B6 1,4 mg (100%), B2 0,53 mg (38%), B12 0,5 µg (20%). V závorce jsou hodnoty na 100 ml vztahující se na doporučenou denní dávku.