TDI energy drink Cranberry

TDI energy drink Cranberry
Výrobce: z Polska
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: TDI energy drink Cranberry
Příchuť: Brusinka
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 21 Kč (za 100ml 8.4 Kč)
Energetická hodnota: 190 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Polsko

Druhý TDI drink po prvním recenzovaném Original se jmenuje Cranberry. Original měl obal zabarven do červena, Cranberry používá pěknou zelenou. Brusinková příchuť by mohla být zajímavější. Aspoň doufáám.

Bohužel brusinkovou chuť, jak jsem doufal, nepřínáší kapka brusinkové šťávy do TDI Cranberry přidaná. Příchuť zařizuje podle etikety... "příchuť". Žádné aroma. Ale ono jde prakticky o to samé. Barvu řeší karamel a bohužel i azorubin (zajištuje červenou). Dále se TDI Cranberry, podobně jako Original, skládá z klasiky jako je kyselina citronová, taurin, či kofein. Rozhodně znovu potěší slazení cukrem (10,9 g/100 ml) a nulový obsah konzervantů, či sladidel. Tak ochutnáme, co řikáte.

TDI energy drink Cranberry

Hmmm, tak tedy rozhodně zajímavější a příjemnější jemná vůně než u TDI Originalu. Barva samozřejmě azorubinem do červena, jde přece o brusinky. Ale chuť musím pochválit. Podobnost brusinkám není vůbec vzdálená. Energetický nápoj postrádá trpkost, zato kyselosti zaznamenáte až až. Ne ale nijak nepříjemně. Cukry výrobce dobře maskuje, a tak lehce zvýrazňují chuť od napití až k polknutí. Ocásek na závěr je téměř neznatelný, nakyslý. Určitě na mě působí TDI energy drink Cranberry lépe než Original. Nasycen jako Original na přijemné úrovni. Pijte studené.

Podobně jako u první příchutě i tady se po vyndání z lednice pěkně zvýrazní etiketa palivového filtru. Plechovka se orosí a vzniká prostorový 3D efekt, který ještě více umocní vzhled celého výrobku. Fakt dobrý. Ve srovnání s příchutí Original uvidíte na TDI Cranberry motiv brusinek. To aby jste ihned rozeznali jakou kupujete přichuť. Zadní textová část je smrsknuta do co nejmenší možné velikosti, a tak se při čtení trošku strácíte. Určitě jsem celkově více spokojen s příchutí Cranberry než s Original TDI energy drink.

Složení: voda, cukr, regulátory kyselosti: kyselina citronová, citronan sodný, taurin (400 mg/100 ml), oxid uhličitý, kofein (32 mg/100 ml), příchuť, barvivo: amoniakový karamel (E150c), azorubin (E122), vitamíny: PP, B5, B6, B2, B12.