Semtex energy drink Taste of Champagne

Semtex energy drink Taste of Champagne
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Semtex energy drink Taste of Champagne
Příchuť: Šampaňský
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 34 Kč (za 100ml 6.8 Kč)
Energetická hodnota: 213 kJ (50 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Chvilku jsem pátral co to je za plechovku nějaky červený eS na pimpongový pálce s dodatkem champions edition. Pak jsem pootočil a všim si nápisu “Semtex”. Taste of champagne. No nevim.

Bylo mi jasné už od začátku, že nemůže jit o žadnou champagne chuť. Ano pravda, aromata dokáží vše. Složení patří k naprosté energy klasice. "Opravdovou" chuť šampaňského rozhodně nečekejte. Po vodě a cukru přidává výrobce oblíbený glukozo–fruktózo sirup, kys. citronovou i citronan sodný. Další přidatné látky na energy drink typické taky nechybí. Mám na mysli např. taurin, glukoronolakton a samozřejmě kofein. Barvivo karamel a "aroma". Musím uznat, že složení nemá Semtex šampáňo špatné. Konzervanty žádné, po zahušťovadlech, umělých barvivech či sladidlech ani památky. Také mě mile překvapila informace o konkrétním množství přidaného CO2 min. 3 gramy na litr. To se často nevidí. Aspoň si budete umět představit jak chutnají minimálně 3 gramy oxidu uhličitého v limonádě.

Semtex energy drink Taste of Champagne

Jakmile zasyčí uzávěr plechovky ucítíte šampaňský. Jen co ale přelijete do skleničky, vůně už není tak jednoznačná a působí na mě celkem chemicky (možná nějaké léky) jakoby alkoholově. Možná trošku do limonády s příchutí vinné révy. Trošku sem se lekl světlé žluto–zelené barvy. Karamelového barviva výrobce mnoho nepoužil. Nemůžu si pomoct, ale jakmile ochutnám šampáňo nepoznám. Zase jde o téměř "klasickou" energeticko nápojovou příchuť, která v tomto případě nastupuje jako hořko–kyselá "vylepšená" velkým množstvím cukrů (12,5 g/100ml) a zakončena pocitem limonády s příchutí hrozno. Prapodivný mix chutí v půllitrové plechovce za 34,- korun. Cukrů obsahje opravdu hodně, cítím na zubech, jak jsou pod útokem. Také nakyslá pachuť po polknutí zůstavá v ústech vyrazně a dlouho. Hrozný energetický nápoj, totiž limonáda.

Posledně jsem celkem chválil explozivní motivy Semtex energy drinků, ale tentokrát mě etiketa víceméně zklamala. Působí na mě poněkud zmateně. Jak vznikl nápad, nebo jaký byl důvod oné zmínky "champions edition"? K čemu se to vztahuje? Nejprve jsem si ani nápisu Semtex nevšiml, naštěstí ale na plechovce nechybí. Zbarvení do zlatova mi také nepříjde příliš štastné, jelikož samotný nápis semtex má žluto–zlatou barvu. Větši kontrast by nápoji slušel víc. Zadní strana ničím nepřekvapí a dočtete se na ní všechny potřebné informace o složení, nutričních hodnotách, výrobci a obecném popis energetického nápoje. Hlavně to, pro koho není určen a co se nedoporučuje. Celkově mě šampáňo Semtex zklamal. Za ty prachy nemá absolutně nic, čím by zaujal a potěšil.

Složení: voda, cukr, glukózo–fruktózový sirup, oxid uhličitý (min. 3 g/l), regulátory kyselosti: E330, E331; taurin (400 mg/100 ml), glukoronolakton (240 mg/100 ml), kofein (32 mg/100 ml), inositol (20 mg/100 ml), aroma, barvivo: E 150d; vitaminy: niacin, kyselina pantoténová, vitamin B6; antioxidant: E300