Planet Energy drink - nejlepší energie na planetě

Planet Energy drink - nejlepší energie na planetě
Výrobce: z Nizozemí
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: Planet energy
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 6.5 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: 195 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Nizozemí

Nestačim se divit, jak velké množství energy drinku na trhu najdete. Tentokrát jsem narazil na nějaký Planet Energy drink. Na etiketě je, mimo jiné, nápis “BEST ENERGY ON THE PLANET”. Od teď začínám věřim tomu, že jde o nejlepší energy drink na planetě. Vyrábí se v Nizozemí.

Po načnutí 250 ml plechovky s ne zrovna zajímavou etiketou se setkávám s klasičkou. Vůně je překvapivě dost slabá, až neznatelná, což mě trošku překvapuje. Barevně to také není nic neobvyklého, žlutý energetický nápoj. Barvu zajištuje barvivo amoniakový karamel a riboflavin.

Tak jak je neznatelná vůně, je nevýrazná i chuť. Prostě limča ve stylu energetického nápoje, kde necítím nic zajímavého. Nuda. Ani sladký mi nepřijde a to je v něm "normální" množství cukru (10,5 g/100 ml). Vedle cukru obsahuje PLANET ENERGY pro jistotu ještě glukózový sirup. Zbytek přidatných látek uvedu v závěru článku.

Kromě toho, že jde o "best energy on the planet" (nemá se to náhodou psát "the best energy on the planet"?), jde o velice zbytečný výrobek na trhu z mého pohledu. Není zajímavý chutí, vůní, složením, etiketou obalem, prostě ničim. To i obyčejný Euro Shopper Energy Drink měl aspon lepší chuť, ale tohle... Na druhou stranu ale musim uznat, že potěší alespoň minimum škodlivých látek.

Plechovka o objemu 250 ml patří u energetických nápojů ke klasice. Etiketa kromě oranžového nápisu "PLANET ENERGY" jestě zobrazuje jakésy šutry, nebo kameny v čele s hlavním motivem letícího šutru. Hm, zajímavé. Aha, možná to spíš jsou asteroidy a ten hlavní jakoby přilétá atmosférou, důmyslné. Přes to všechno však tento výrobek svého kupce jistě najde, stojí totiž příjemných 6,50.

Složení: pitná voda, cukr, glukózový sirup, kyselina (kyselina citronová), oxid uhličitý, regulátor kyselosti (citráty sodné), taurin (4 g/1000 ml), glukuronolakton (2,4 g/1000 ml), kofein (0,3 g/1000 ml), aroma, inositol, barviva (amoniakový karamel, riboflavin), vitamíny (niacin, kyselina pantothenová, B6, B12).