Opravdu velmi cool Semtex energy drink

Opravdu velmi cool Semtex energy drink
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: Semtex Cool
Příchuť: Energetický nápoj s nevim
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 20 Kč (za 100ml 8 Kč)
Energetická hodnota: 199 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Náhodou jsem narazil mezi energetickými nápoji na zelenou plechovku Semtex s podtitulem “přiznej barvu”. Přiznávám! Byl jsem šokován. A to nejen díky chuti, která je neutrálně řečeno podivná. Určitě stojí za zmínku informace o nedávném prodeji značky Semtex společnosti Kofola a.s. Kofola tak přidala do svého portfólia energetické nápoje, brand, který ji chyběl.

Ani jsem netušil, že se Semtex vyrábí v zelené variantě. Spojení Prima Cool a Semtex nápoje vznikl tento Semtex Cool energy drink. Byl jsem zvědav, jakou bude mít Semtex Cool barvu. Přelil sem tedy z tohoto důvodu nápoj do skleničky. Což dělám vlastně v případě plechu vždycky. Možná bych měl Semtex Cool raději nazvat roztokem, jelikož jeho barva je neuvěřitelná. Něco jako zelená barva ve sklenici při barvení velikonočních vajíček. Hrůza. Vůně je taková silnější typická energetickému nápoji, nic extra, spiš horší průměr. A to samé platí o chuti. Možná ještě hůř. Nejprve mi přišlo, že piji příjemně nasycený klasický energeťák. Ihned ale přichází takova nakyslá chuť resp. ocas, který zůstává na jazyku ještě sakra dlouho. Opravdu (!) nedokáži přirovnat chuť k jakékoliv jiné potravině. Výrobce chtěl asi naplnit svého slibu za každou cenu. Na etiketě se totiž dočtete "obarví ti jazyk na zeleno". Takže hlavně obarvit, chuť nezajímá. To totiž znamená množství barviv v Semtex Cool obsažených. Samá umělá barviva nejhoršího hodnocení. Cukr v nápoji prakticky necítím, mělo by ho být 11,2 g/100 ml. Však si v části složení počtete. Pro mě v tuto chvíli zatim určitě nejhorší energeťák. Zlatý Euro Shopper energy drink. I tak věřím, že si Semtex Cool svého konzumenta najde.

Musím pochválit etiketu plechovky. Poslední dobou si všímám nápaditých explozivních motivů všech příchutí Semtex energy. Plechovka má zajímavou výraznou zelenou barvu s jasným nápisem "Semtex" a motivem zeleného jazyku. A moment, mám zelený jazyk jak brčál. K tomuto energetickému nápoji Semtex se již rozhodně více nevrátím. Howgh.

Složení: Voda, cukr (11,2 g/100 ml), glukózo-fruktózový sirup, oxid uhličitý, regulátory kyselosti: E330, E331; taurin (400 mg), glukoronolakton (240 mg), kofein (32 mg), inositol (20 mg), aroma, barviva: amoniak-sulfitový karamel, riboflavin, E102, E133; vitaminy: niacin (8 mg), kyselina pantothenová (2,1 mg), vitamín B6 (1,4 mg); antioxidant: E300, E102.