Okřídlený Seraf energy drink

Okřídlený Seraf energy drink
Výrobce: Monster energy limited
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: SERAF energy drink
Příchuť: Energetický nápoj a extrakty z bylin
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 35 Kč (za 100ml 7 Kč)
Energetická hodnota: 246 kJ (58 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Rakousko

Dostávám poslední dobou poptávky na sepsání recenze na nové a nové nápoje vznikající na trhu. Před časem ke mě přiletěl SERAF energy drink, a tak se dnes podíváme na jeho příval energie pocházející mimo jiné z extraktu z bylin.

Pátrál jsem trošku po názvu ve spojitosti s hlavním obrázkovým motivem a dočetl se, že Seraf patřil podle Bible do řádu andělů. Odtud tedy jméno a etiketa. Zajímavá myšlenka, ale proč ne. Mrkneme nejprve na složení. Cukr! 14,1 gramu na 100 ml. Ohromné množství a už cítím zuby, jak se rozklepaly hruzou, až ochutnám. Alespoň že Seraf nesladí glukózo–tohleto. Přes různé druhy extraktů z bylin, kořenů a plodů, listů a nevím čeho dalšího ještě musím pochválit nulovou přítomnost konzervantů (trvanlivost zajištuje pasterace) a jiných chemických nepěkností. "Nejhorší" složkou tak představuje kyselina citronová a aroma (nevim jaké). Fascinuje mě, jak stále vznikají nové a nové energetické nápoje. Když má někdo přebytečný milión, nechá si vyrobit recepturu, design a zpravidla zařídí externí výrobu. Pořídit totiž vlastní výrobní linku znamena další cca 20 milionu (podle hodinového výkonu). Seraf si nechvá česká firma vyrábět v Rakousku a k nám ho dováží.

Okřídlený Seraf energy drink

Ta sladká vůně... co mi jenom připomíná? Všechno možné přes bombony, žvýkačky, parfémy a někde v povzdálí asi i energetický nápoj. Barvou vystupuje Seraf z řady ostatních energetických nápojů ještě méně. Karamelové barvivo udělá své. No a chuť? Sladká! Ale festově. My ochutnávači jsme v podstatě dobří cukr rozpoznávači, a tak nelze jinak, než sladkost označit jako zcela dominantní a zbytečně přehnanou. Škoda, jelikož by dle složení mohl být Seraf zajímavou volbou. Cukry opravdu převažují, zapomeňte tak na obvyklou nakyslou chuť většiny energetických nápojů. Pravda, příjemně nasycený Seraf má svoji originální příchuť, ale popsat ji... Nevím totiž, jak hodně na chuti zapracuje např. extrakt ze zeleného čaje nebo extrakt schizandry z plodu. Možná, kdyby nechutnal tak sladce, vynikly by jednotlivé extrakty více. A tak mě asi nejvíce potěšila nulová pachuť po polknutí. Celkově rozpačitá chuť, ale věřim, že i tak spoustě z vás bude Seraf chutnat více než mně. Cukr přece chutná ne?

Okřídlený Seraf energy drink složení

Z pěkného prospektu jsem se těšil na pěknou etiketu na plechovce objemu 250 ml, ale bohužel. Půllitrovka. Etiketa na mě působí na velkém obalu poněkud... jakoby se svojí povedenou originelní jednoduchostí na plechovce velikosti 0,5l ztrácela. Jednoduchost a originalitu okřídleného Serafu a dvou zelených lístků narušují nápisy "extrakty z bylin", "příval energie" a nejzbytečnější "e500ml". Hrdlo plechovky ještě zmiňuje heslo "originální příchuť". Ano! Velice originální, ale to by se dalo říci o každém nápoji na trhu. Všechny jsou originály. I tak považuji Seraf etiketu za jednu z povedenějších. Oni to kluci z Kunovic (odtud dodavatel nápoje) časem vyladí. Na závěr se jenom zeptám: "Přátelé, kdo zvládnete vylemtat půllitr (tj. 70,5 gramu/16 kostek cukru) energetického nápoje Seraf na posezení?"

Složení: pitná voda, cukr, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová E330, aroma, karamel (0,14g/100ml), amoniová sloučenina L–karnitin (50mg/100ml), přírodní kofein (32mg/100ml), ženšenový extrakt z kořene (10mg/100ml), extrakt guarany ze semene (10mg/100ml), extrakt zeleného čaje z listu (10mg/100ml), extrakt schizandry z plodu (10mg/100ml), extrakt Tribulus terrestris (Kotvičník zemní pozn. autora) z plodu (10mg/100ml), Vitaminy: vitamin B6 (Pyridoxín–hydrochlorid), thiamin, vitamin B12 (Cyanocobalamin)