Monstrózní dávka energie od Monster energy

Monstrózní dávka energie od Monster energy
Výrobce: Monster energy limited
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Monster ripper
Příchuť: Energy + Juice
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 39 Kč (za 100ml 7.8 Kč)
Energetická hodnota: 199 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropa

Žlutý Monster energy drink Ripper chutná zajímavě. Vybral jsem verzi Ripper ze zvědavosti. Základní charakteristika chuti slovy energy a juice mě zaujala. Jak asi bude chutnat energetický nápoj Monster ve kterém se nachází 50% ovocné šťávy. Výrobce z Irska spolupracuje se společnosti Coca–Cola, která funguje jako distributor. To už samo o sobě zvedá nápoji prestiž. Teoreticky.

Energetické nápoje Monster energy drink se objevily jednoduše řečeno náhle. Počítám, že výrobce i distributor museli nasypat mnoho finančních prostředků do propagace. Určitě se to vyplatilo. Už samotná etiketa půl litrové plechovky je prostě "cool". Strašidelné "M" charakterizující slovo monster svým vzhledem působí velice dobře. Tajemně, vyvolávající zvědavost – jenom ochutnat. I zbylé detaily na plechovce potěší. Texty psány pěkným fontem, k tomu malé grafické doplňky vše ve stylu Frankensteina. Prakticky jsou na plechovce použity tři barvy a stačí to. Ikdyž je fakt, že texty složení a nutričních hodnot se čtou poněkud hůře díky nevhodnému barevnému konstrastu a písma a pozadí.

Ano, omyl jsem vršek plechovky. Energy drink ripper voní příjemně. Nasládle po ovoci a v pozadí skrytá vůně energetických nápojů. Už před ochutnáním ale cítím něco nového, jiného. Po nalití do sklenice uvidíte v nápoji plavat jemné kousíčky ovoce. Jsou tak jemné, že jsem je zprvu považoval za CO2. Když už mluvíme o oxidu uhličitém, nápoj ho má příjemně nízké množství. Tak akorát. Díky ovocné složce je monster drink svojí konzistencí také o něco hustší. Barva mě překvapila, i když jen na chvíli. Tmavší žlutá zřejmě přichází společně se zmíněným ovocným podílem. Monster energy ripper mně prostě chutná. Hodně mi chutná. Podle etikety se ovocné složky v nápoji nachází 50%. Je složena z jablečné, maracujové, ananasové a guavové složky. Nejvíce asi cítím jablko a ananas. No dobře, bude to zřejmě proto, že nevím jak chutná maracuja a guava. Jelikož je tento Monster drink jemně nasycen a má veliký podíl ovocné složky, pije se snadno a rychle podobně jako nedávno Orangina. Přes zmíněné ovoce cítíte hodně cukru a to vesměs celou dobu než polknete. Žádná pachuť na konec. Chuťově mezi doposud testovanými energetickými nápoji jasná jednička. Taky ta cena.

DODATEK: Monster energy ripper jsem chutnal už v minulosti a vždy se po několika hodinách dostavil pocit těžkého žaludku. Toto se mi stalo pokaždé po vypití ripperu. I poslední případ nebyl výjimkou. Nutno přiznat tu nálož pul litru tekutiny plné všeho možného, kterou vypijete. Nikdy dříve jsem žádné problémy v minulosti s ostatními energetickými nápoji nezaznamenal (nepočítám případy míchání s alkoholem). Vyzkoušejte a uvidíte. Ostatně příchutí monster je na výběr dost.

Složení: Voda, ovocná šťáva z koncentrátu (50%) (jablečná, maracujová, ananasová, guavová), sacharóza 12g/100 ml (z toho cukry 10g), aroma, oxid uhličitý, taurin (0,4%), kyselina citronová, regulátor kyselosti (citronan draselný), extrakt z kořene ženšenu (0,08%), konzervační látky (sorban draselný, benzoan sodný), kofein (0,03%), vitamíny (B3, B6, B2, B12), barvivo (karamel), l–karnitin–l–vinan (0,004%), chlorid sodný, d–glukuronolakton, inositol, extrakt ze semen guarany (0,002%), maltodextrin.