miXXed up energy drink rybíz

miXXed up energy drink rybíz
Výrobce: Nezjištěno
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: miXXed up cassis Energetický nápoj
Příchuť: Energetický nápoj s černým rybízem
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 2.4 Kč)
Energetická hodnota: 193 kJ (45 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Holandsko

Další z levných energy drinku – miXXed up. Pořídil jsem variantu s příchutí černého rybízu. Kromě fialového zbarvení, prozrazuje už jenom slovíčko “Cassis” černý rybíz. Nerozumím tomu, proč údaj černý rybíz značí slovíčko cassis. Kolik spotřebitelů to pochopí? Odhaduji tak jeden ze sta. A to ještě TĚŽKO.

Výrobce zřejmě pojmenoval svoji rybízovou variantu slovem cassis podle Crème de cassis – sladkého, tmavě červeného likéru, který se vyrábí z černého rybízu. Ovšem, jde jenom o domněnku. (DODATEK: cassis = černý rybíz francouzsky) Lupnutí, plechovka otevřena. Cítím rybíz. Přijde mi to jako rybízová zmrzlina – resp. její vůně. S rybízem rozeznávám i vůni klasickou všem energetickým nápojům. Přesto, že nápoj voní rybízem, má svoji standardní tmavší žlutou barvu. Žádné zbarvení do fialova.

Chuť je o poznání sladší než u nedávno testovaného Euro Shopper energy drink. Celkově nápoj působí takový "hutnější", však také podle etikety zjistíte, že se v něm nachází podstatně více složek než u Euro Shopperu. Ale chutná mi. Troška hořko–kyselé pachutě v ústech se ale bohužel po chvilce dostaví. I přesto, že má drink odpovídající teplotu. Příjemně lehce nasycený, tak akorát. Cena 6 Kč za balení 0,25l řadí tento miXXed up drink mezi ty levné. Škoda, že nemá zajímavější etiketu. Celkový dojem je ale rozhodně pozitivní.

Složení: Pitná voda, sacharidy (10,5 g/100 ml) z toho cukry (10,1 g/100ml), glokózo-fruktózový sirup, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová, regulátor kyselosti, citrát trisodný, taurin (0,38% hm.), kofein (30 mg/100 ml), glukuronolakton, barvivo: amoniakový karamel, inositol, nikotinamid, pantothenát vápenatý, vitamín B6, vitamín B12.