Lehký energy drink - miXXed up Energy Drink Light

Lehký energy drink - miXXed up Energy Drink Light
Výrobce: Nezjištěno
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: miXXed up Energy Drink Light
Příchuť: Energetický nápoj light
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 6 Kč (za 100ml 2.4 Kč)
Energetická hodnota: 16 kJ (4 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Holandsko

Docela mě pobavil fakt, že někdo vyrábí energetický nápoj “light”. Předpokládám, že účel takového nápoje je dodat energii jenom lehce. Možná teď budu vypadat jako syn vesnického idiota a televizní rosničky, ale musim se zeptat, jaký segment trhu chce přesně výrobce s MiXXed up Energy drink Light obsluhovat. No jo vlastně, ty co chtěji energie jenom lehce. Jenže hlavní energie v energetických nápojích přichází z cukru.

Malá plechovka v sobě skrývá nápoj s vůní klasického energetického nápoje. Barva také odpovídá typické energetické žluté. Zprvu po ochutnání cítíte sladkost nápoje, která ihned přechází v poněkud kyselou chuť. Až na tu kyselost se ale chuťově od ostatních energeťáků neliší. Mýdlový povlak na jazyku však o kvalitě složení miXXed up light moc nesvědčí. Způsobují ho dokonce čtveřice sladidel aspartam, acesulfam, sacharin sodný a bohužel i cyklamát. Nutno ale podotknout, že například u limonády CoCa–Coly light ten sladidlový povlak byl mnohem větší. Příjemné naopak u miXXed up Energy Light je po vypití nulová pachuť v ústech. Aspoň něco. Jinak ale nijak nevybočuje z řady velkého množství energetických nápojů na trhu. Totiž ano, jde o energetický nápoj light s obří dodávkou energie celých 16 kJ oproti obvyklým 190 plus mínus. Jako jiné podobné výrobky na trhu i tento v sobě skrývá nepřeberné množství přisad, z nichž jsou ale nejhorší určitě zmíněná sladidla. Zbytek v seznamu dole ve složení.

Plechovka s podobnou etiketou jenom jiným zbarvením ve srovnání s již recenzovaných miXXed up energy drink cassis nijak neoslní. Je jasné, že tento produkt na trhu vyhrává hlavně cenou. I tak osobně považuji těch šest korun, co stojí, za vyhozených šest korun. Radši si kupte nějaký nelight. Nebo třeba dvě housky.

Složení: Pitná voda, kyselina: kyselina citronová, oxid uhličitý, regulátor kyselosti: citrát sodný, taurin (0,4% hm.), sladidla: cyklamát sodný, acesulfam-K, aspartam a sacharin sodný, kofein (30 mg/100 ml), glukuronolakton, aroma, barviva: E150c a E101, inositol, nikotinamid, pantothenát vápenatý, vitamín B6, vitamín B12, obsahuje zdroje fenylalaninu.