Kompletní energie v Black Horse energy drink

Kompletní energie v Black Horse energy drink
Výrobce: NEALKO ORAVAN, spol. s r.o.
Objem: 300 ml
Obal: PET lahev
Název: Black Horse energy drink
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 11.6 Kč (za 100ml 3.87 Kč)
Energetická hodnota: 208 kJ (49 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Slovensko

Když už jsme ochutnali červeného býka ochutnáme také černého koně, co vy na to? Troufám si tvrdit podle zběžně pročteného složení, že nepůjde o nijak neobvyklý energetický nápoj resp. limonádu.

Sycený nealkoholický nápoj Black Horse vyrábí společnost Nealko Oravan ze Slovenska. Sídlo firmy se nachází v podtatranské obci Podbiel. Když jsem vystoupil z auta před sodovkárnou napadlo mě jen: "ach co je krásy v přírodě vůkol..." Chtěl bych vidět zdejší krajinu také v zimě. Kromě základní přichutě, kterou dnes ochutnáme, seženete ještě na slovenském trhu Black Horse limetka a dříve také (dnes už nenabízenou) brusinku. Složení patří k naprostému standardu, a tak předpokládám i klasickou chuť, vůni a barvu. Potěšilo mě sladidlo cukr a pouze jeden konzervant benzoan sodný. I ten bohužel známku za složení rázem snižuje na tu nejhorší. Škoda.

Kompletní energie v Black Horse energy drink

Jak můžete sami vidět na fotce, žádná barevná revoluce se nekoná. Stejně tak vůně nic zvláštního. Black Horse má v úvodu celkem silný závan, po nalití do skleničky ale intenzita vůně klesá. Ani chuť nijak nevybočuje ze standardu energy drink. Překvapivě necítím tolik cukry, ikdyž jich limonáda obsahuje 11,3 g/100 ml. Nevím čím jsou maskovány, ale oxid uhličitý to rozhodně není. Množství CO2 se mi zdá naopak až dost nízké. Samozřejmě na jazyku ucítíte také "citronovou" kyselost (citronan a kyselina citronová) a v závěru po polknutí lehký (u některých) typický energydrinkovský nahořklý ocas, který trošku kazí dojem z chuti. Nejedná se ale o žadnou fatalitu. Určitě doporučuji pít chlazené. A víte jak, nemíchat s alkoholem.

Pro energy drink netradiční balení v PET lahvi o objemu 300 ml doplňuje ještě na slovenském trhu nabízená litrová PETka a plechovka 250 ml. Černá neprůhledná lahev s černým víčkem dobře ladí a kontrastuje s oranžovo černou etiketou. Kromě malého obrázku černého koníka na oranžovém pozadí už jiný obrázek etiketa nezobrazuje. Nápis "Black Horse" s dodatkem "complete energy" také stačí. Font se mi zdá jako vhodně zvolený a vše tak nějak na přední straně dobře ladí. Přesto by mohla být etiketa zajímavější, nějaký nápad bych uvítal. Zadní strana podrobně zmiňuje složení a nutriční hodnoty. Musím bohužel zklamat případné Black Horse zájemce, protože tento energetický nápoj, se u nás nenabízí. Pokud by se situace změnila, určitě dám vědět. Cenu 0,45 EURo přepočítávam kurzem střed ČNB ze dne 10.9.2013.

Složení: voda, cukr, aroma, regulátor kyselosti: kyselina citronová a citronan sodný, taurin (max. 400 mg/100 ml), konzervační látka: benzoan sodný, oxid uhličitý, kofein (max. 32 mg/100 ml), inositol (20 mg/100 ml), barvivo: karamel E150d a riboflavin (vit. B2), vitamíny: B3, B6, B5, B2, B12.