Explosivní energie od Semtex explosive energy

Explosivní energie od Semtex explosive energy
Výrobce: Kofola, a.s.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Semtex explosive energy
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 30 Kč (za 100ml 6 Kč)
Energetická hodnota: 217 kJ (51 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Semtex poté co se dostal pod křídla společnosti Kofola změnil trošku svůj vzhled. Zkusíme zjistit, jestli změnil i svoji chuť ikdyž to nepředpokládám. Po nechutně hnusném zeleném Semtex Cool tak dnes rozeberem chuť základního Semtex explosive energy.

Tento Semtex se svojí explozivní energií celých 217 kJ obsazuje první místo v žebříčku energetických hodnot všech doposud testovaných energetických nápojů. Ještě včera byl na prvním místě Monster Energy Ripper. 217 kJ u Semtex explosive energy je už fakt dost, uvidíme co to semnou udělá. Tyjo, aby mi neklekla pumpa, resp. aby mi to utáh komín. Ale ono to pudé. Dobrá, pojďme do toho.

Překvapil hned na začátek tím, že není nasycený. Působí tak chuťově míň "agresivně" a ne tolik výrazně. Překvapivě přes absenci CO2 necitím tolik ani cukry, přesto, že jich nápoj obsahuje celých 12 gramů na 100 ml. Oxid uhličitý má ten efekt, že sladkost tak trošku skrývá. Potěšil mě také téměř nulový ocas po polknutí. V součtu ale chuť ničím zajímavá není a řadí tak Semtex ke "klasice".

Přes obsah karamelového barviva má Semtex barvu jinak žlutou. Takovou žluto zlehka zelenou. Zřejmě z důvodu druhého barviva – Chinolinová žluť. Bohužel toto druhé barvivo sráží celkové hodnocení známky složení na hodnotu 5. A to jsem chtěl pochválit výrobce, že nepřidává do Semtex explosive energy žádné velké sajrajty. Škoda no.

Plechovka vypadá celkem stylově. Celá černá se žlutým nápisem "Semtex" na červeném explozivním pozadí má něco do sebe. Hned vedle nápisu semtex vidím dvě písmena "sx", jestli to má být jako zkratka slova semtex, netuším. Pak už jenom klasický text složení a další texty povinné pro výrobce uvádět. Za mě se nejedná o žádnou pecku mezi energeťáky a tak na něj asi rychle zapomenu.

Složení: voda, cukr, taurin, regulátor kyselosti: kyselina citrónová; kofein, aroma, barviva: E150d, E104; vitamíny: vitamin C, niacin, kyselina pantothenová, vitamin B6, vitamin B2