Euro Shopper energetický nápoj s guaranou

Euro Shopper energetický nápoj s guaranou
Výrobce: Ahold (AMS Sourcing B.V.)
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Euro Shopper energy drink
Příchuť: Energetický nápoj s guaranou
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 13 Kč (za 100ml 2.6 Kč)
Energetická hodnota: 195 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Holandsko

Začal jsem energetickými nápoji z druhého konce – od těch “nejhorších”. Alespoň jsem si to podle ceny myslel. Tento téměř bezejmenný nealkoholický nápoj bohužel neprozrazuje, kdo ho vyrábí. Pouze země původu – Holandsko. Jak je možné, že z Holandska se sem dováží nejlevnější energetický nápoj na trhu?

Nejprve jsem omyl vršek plechovky. Dělám to pokaždé. Osobně doporučuji vždy omýt nebo alespoň otřít víčko. Výrobci stále stáčejí energetické drinky převážně do plechu. Dost možná proto, že to pro konzumenty znamená být cool. Po známém "lupnutí" vička ucítíte klasickou vůni snad všech energetických nápojů. Nedokážu ji k ničemu přirovnat, žádné ovoce, byliny či jiné přísady. Čili nic zvláštního. Chuť také běžná energetickému nápoji, na konci mírně nahořklá. Co je to vlastně běžný energetický nápoj? RedBull? Shock? Semtex? Podle složení uvedeného na obalu není v nápoji žádný konzervant ani umělé sladidlo. Složení "kazí" pouze barvivo E150d Amoniak – sulfitový karamel. Barva klasická žlutá, možná lehce tmavší než má např. Redbull. Přiměřené množství CO2, tak akorát pro příjemné zvýraznění chuti. Osobně mi energetický nápoj beze jména chutnal.

Značka Euro shopper klade důraz hlavně na cenu a jednotný vzhled všech svých výrobků. Není potom divu, že přes výbornou cenu odradí etiketa nejednoho zákazníka. Ve finále však nemusíte utrácet velké peníze za jiné energetické nápoje, jelikož tento Vám přinese stejnou chuť a energii za podstatně méně. Za 13 korun prostě pořídíte velmi dobrý drink.

Složení: Voda, sacharidy (z nich cukry 11g/100ml), glukózo–fruktózový sirup, kyselina (kyselina citronová); oxid uhličitý (E290), extrakt guarany 0,15%, aroma, regulátor kyselosti: E331; barvivo E150d; antioxidant (kyselina askorbová); kofein (15mg/100ml), sodík (0,02g/100 ml).