ENERGY 1ONE, 2 jedničky za sebou

ENERGY 1ONE, 2 jedničky za sebou
Výrobce: z Evropy
Objem: 330 ml
Obal: Plechovka
Název: Energy 1ONE
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 28 Kč (za 100ml 8.48 Kč)
Energetická hodnota: 199 kJ (47 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Polsko

Na number One energy nebo 1Energy nebo ENERGY 1ONE, nevim jak tento energy drink správně nazvat, jsem narazil náhodou. Uviděl jsem na silnici dodávku s reklamou na zmíněný nealkoholický nápoj a bylo jasno.

Mrknu na složení a už to vidim. Klasička. Nic nového. Citráty, kyselina citronová, kofein, taurin, barvivo karamel, nějaké ty vitamíny a nějaké to aroma. Chemické. Žádný nápad, nějaký výtažek z čehokoliv rostlinného, ovocná šťáva, nic. Alespoň že sladí výrobce cukrem (10,8 g/100 ml). Pokud by vás zajímalo, kde se nápoj vyrábí, tak v Evropě. Pro Košickou firmu 1ENERGY s.r.o. Nevim no, ale prozatim bych nenašel důvod, proč si tento energy drink koupit.

ENERGY 1ONE, 2 jedničky za sebou

Barva = klasika, vůně = klasika. Jistě víte co tím myslím. Typická žlutá způsobená karamelovým barvivem a vuně standardní nevýrazná energy drink. Chuťově to samé. Energy 1One se drží zaběhnutého standardu. Přesto se musím přiznat, že mi přijde jeho chuť trošku "lepší". Samozřejmě sladká díky velkému množství cukrů a nakyslá díky kyselině citronové a citranu sodnému. Vše je asi namícháno nějak rafinovaněji. Nebo také ne a jenom mně to více sedne. Rozhodně nápoj svojí chutí nijak extra nevybočuje z řady. Škoda.

Řekl bych, že výrobce sází hlavně na název drinku. Doslova na čelní straně etikety uvidíte nápis "ENERGY 1ONE". Přeberty si každý podle svého, jak budete nápoji řikat. Motto "Life is only 1" na webových stránká mi přijde pro energetický nápoj celkem vhodně zvolené. Škoda, že na přední etiketě chybí. Zadní strana prozrazuje složení, energetickou hodnotu, webové stránky dodavatele, ale také třeba nazvy dvou firem, které mají s nápojem asi něco společného. No když už jsou uvedny. Nevím, jestli si toho konzumenti všimnou.

Složení: voda, sachroza (tak je přesně napsano na etiketě), taurin (0,4%), kyselina citronová, citrát sodný (E331), kofein (0,03%), inositol barvivo (karamel E150d), riboflavin, vitaminy (niacin, kyselina panthotenová, B6, B12), aroma.