Diva's vitamin water pomegranate HEALTHY

Diva's vitamin water pomegranate HEALTHY
Výrobce: z EU
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Diva's vitamin water pomegranate HEALTHY
Příchuť: Granátové jablko
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 33 Kč (za 100ml 6.6 Kč)
Energetická hodnota: 72 kJ (17 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropská unie

Podobně jako první z recenzovaných Diva’s vod nazvané zkráceně VITALITY i do růžova zbarvená HEALTHY má opravdu dlouhý název. Diva’s for women vitamin water healthy pomegrate. Zkusím se přepnou do holky a trošku vám vodu popsat.

Řikejme ji zkráceně Vitamin Water s příchutí granátového jablka. A v dalším textu ještě zkráceně – HEALTHY. Voda se řadí k takovým těm moderním vodním specialitám, nejenom svým složením, ale i vzhledem, tvarem obalu i typem etikety. Nejprve mě zaskočila zmínka o sladidle. Naštěstí se nejedná o umělé, ale o stévii. Fajn. Co tam zase dělá glukózo–fruktózo tohleto? Jako třetí sladidlo přidává výrobce fruktózu. Celkové množství cukru na 100 ml tak dosahuje hodnoty 4,1 g. Určitě potěší příchuť dodaná citronovou šťávou. Ale moment, nemá snad mít voda nádech granátového jablka? Nevím, školy mám, ale proč tedy neobsahuje šťávu z granátového jablka? To dohání výrobce asi aromatem. Voda se pyšní celou řadou vitamínů a jiných prospěšných látek... no však si počtete na konci článku ve složení.

Diva's vitamin water pomegranate HEALTHY

Barvou slabounce do žluta, vuní silně do nějakých citronových žvýkaček podlé mého zbytečně ovoněná voda. Ano takový mám první dojem. Jsem rád, že výrobce nepoužívá žádná barviva a tak odstín pochází asi hlavně z citronové šťávy. S příchutí je to snadné. Citronová šťáva prostě chutná jinak než granátové jablko. Opravdu nechápu proč má voda přivlastek názvu jiný než samotnou chuť. Citrusová příchuť vesměs postrádá kyselost... no možná slabě těsně před polknutím. Přiznám se, že cítím hlavně sladší citrony. Ne nijak přeslazené, ale prostě méně kyselé. Bublinky voda neobsahuje, jedná se o nesycený nealkoholický nápoj. Možná vám to holky bude chutnat, mně ale připadá, že kupujete předražený produkt, který chutí nijak nevyniká. Kdyby aspoň obsahoval kapku šťávy z granátového jablka a ne z citronu...

Diva's vitamin water pomegranate HEALTHY složení

V čem naopak voda výrazně vystupuje z řady je obal a vzhled. Výrobce používá výhradně půl litrové balení PET se širokým uzávěrem. Z lahve se tak dobře pije. Ovšem než jsem otevřel víčko, málem jsem si cvrknul. Opravdu HODNĚ práce dalo závit povolit. Pro holky dost problém. Nehledě na roztrženou etiketu typu sleeve, která pak na lahvi plandá, vypadá nehezky a může překážet při samotné konzumaci. Etiketa před otevřením jinak působí velice slušně, kvalitně a jasně ukazuje na "vyšší" kvalitu produktu. Logo tří žen spojených do tří nohou mi také přijde zajímavé a má nápad. Na bočních stranách najdete upozornění na množství prospěšných látek uvnitř včetně nutričních hodnot a rozpisu složení. Na závěr se sluší upozornit – berte známku za cenu trošku s rezervou, jde přecijen o tak trošku "jinou vodu". I tak mi ale přijde produkt zbytečně drahý.

Složení: pramenitá voda, glukózo–fruktózový sirup, fruktóza, citronová šťáva z citronového koncentrátu (2% hm.), antioxidant: kyselina askorbová, regulátor kyselosti: kyselina citronová, β – glukan (0,18% hm.), směs vitaminů (vitamin C, B6, B12, kyselina listová, niacin, kyselina pantothenová), směs minerálů: vápník (uhličitan vápenatý), hořčík (hydroxid hořečnatý), aroma, sladidlo: steviol–glycosidy.