Diva's vitamin water green lemon VITALITY

Diva's vitamin water green lemon VITALITY
Výrobce: z EU
Objem: 500 ml
Obal: PET lahev
Název: Diva's vitamin water green lemon VITALITY
Příchuť: Zelený citron
Typ nápoje: Voda
Přibližná cena: 33 Kč (za 100ml 6.6 Kč)
Energetická hodnota: 72 kJ (17 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropská unie

Pamatujete na holčičí energetický nápoj Diva’s energy drink for woman? Tentokrát tu mám vodu pro holky s vysokým obsahem vitamínů a přichutí zeleného citronu zvanou Diva’s for women Vitamin Water green lemon VITALITY.

Abychom si to usnadnili, říkejme vodě jednoduše VITALITY. Tento dodatek k celému dlouhému jménu nealkoholického nápoje najdete na obalu pouze jako nenápadný kulatý nápis po obvodu víčka lahve. Asepticky vyrobená pasterovaná voda ochucená zeleným citronem určena speciálně "for women"... hmm, potřeboval bych teď mít vedle sebe nějakou ženu, aby mi řekla, co si o produktu myslí. Výrobce cílí primárně na ženy od 15 let výše. Podle informací, které jsem získal, by žena měla příjmat jiné množství a typy vitamínů než muž. To jsem nevěděl. Dále se dozvídám, že žena od 15 let výše najde ve VITALITY water 30% doporučené denní dávky vitamínů.

Složení mě potěšilo i zklamalo. Rozhodně chválím přítomnost citronové (2%) a pomerančové šťávy (1%). Pravda, množství šťáv ve vodě vám může připadat nízké, jsou ale hlavními nositeli přichutě této vody. Na co pak obsahuje voda "aroma" a jaké? Výrobce sladí glukozo–fruktozovým sirupem a fruktozou a jako jednu z hlavních předností VITALITY water zmiňuje na letácích "bez přídavku bílého cukru" (přednost je teda asi v menším množství kalorií). Nutriční hodnota říká "sacharidy 4,1 g/100 ml z toho cukry 4,1 g". Voda také obsahuje směs minerálů a je doslazena stevií. Žádné konzervační látky, stabilizátory, či umělá sladidla.

Diva's vitamin water green lemon VITALITY

Vitamin Water voní jemně, příjemně. Přítomnost šťávy dělá své. Samotná aromata takto "pravou" vůni nikdy nezařídí. Musim zkusit doma vyrobit svoji vodu, kde přidám citronovou a pomerančovou šťávu, abych věděl, jak hodně se liší chuť od této vody. Cukry totiž prakticky necítím, ikdyž bez nich by voda byla asi více kyselá až trpká. Na mě působí vyváženým dojmem, nic nepřevažuje, chutná dobře. Po polknutí vytváří takový kluzký povlak v ústech. Nevím, co ho způsobuje a přirovnávat ho k ničemu nebudu. A počkat... nenápadně se na konci projeví sladkost vody. Ano, jsem s chutí vesměs spokojen. Chutná i nevychlazená, ale i tak doporučuji podávat chlazené.

Diva's vitamin water green lemon sází hodně na obal a etiketu typu sleeve. Na té si přečtete mnoho různých údajů o obsahu a složení vody, nehledě na její kvalitní zpracování a potisk. Trošku musíte zapracovat na otevření lahve, jelikož etiketa zvrchu pokrývá i široké víčko s krátkým závitem (a heslem VITALITY). Nápoj je opravdu dobře zabalen a pokud chcete vypít z lahve, budete muset strhnout horní část etikety, jinak by vám pro pohodlnou konzumaci překážela. Cílení na ženskou skupinu zákazníků dotváří po obsahové stránce zmínka "for woman" a motiv tří žen v čele etikety. Osobně bych ubral na anglických slovech a mluvil na spotřebitele více česky a slovensky. Na závěr musím určitě přiznat vysokou úroveň zpracování produktu jako takového. Uvidíme, co další příchutě.

Složení: pramenitá voda, glukózo–fruktózový sirup, fruktóza, citronová šťáva z citronového koncentrátu (2% hm.), pomerančová šťáva z pomerančového koncentrátu (1% hm.), antioxidant: kyselina askorbová, regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, směs vitaminů (vitamin C, B6, B12, kyselina listová, niacin, kyselina pantothenová), L–Carnitin (0,1% hm.), sladidlo: steviol&ndas;glykosidy