Diva's energy drink pro holky

Diva's energy drink pro holky
Výrobce: z EU
Objem: 250 ml
Obal: Plechovka
Název: Diva's energy drink for woman
Příchuť: Energetický nápoj s rostlinou
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 26 Kč (za 100ml 10.4 Kč)
Energetická hodnota: 187 kJ (44 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Evropská unie

Holčičí energeticky nápoj jo? Říká si Diva’s Energy Drink a vyrábí se v EU. Do Čech ho dováží slovenská společnost z Bratislavy. Tak snad můžu zrecenzovat, i když je pro holky ne? Ještě, že jsem zženštilý typ. Ale v klidu, lehoulince. No ačkoliv…

Podle webových stránek značka Diva's vyrábí více nápojů pro ženy. U tohoto energy drinku mě překvapilo složení. Neobsahuje žádné konzervanty. Bohužel ale výrobce sladí glukózo–fruktózovým sirupem. Kyselina citronová také nechybí. Pak nějaké chemické aroma, barvivo karamel a hlavně se dodavatel chlubí výtažkem rostliny Kacip Fatimah. Cože? Snad to není nějaká holčičí rostlina. Původem z pralesů východní Asie, kde ji domorodí obyvatelé využívají jako stimulant a zdroj zdraví. Škoda, že tyto "pozitivní" vlastnosti negují některé přidatné látky.

Po dukladně omytém špinavém vršku plechovky mě trošku zaskočila vůně Diva's energy drinku. Přirovnal bych ji k vůni květů, možna s jemným přídavkem nějakého ovoce. Je až podmanivá, rádoby líbivá, ale mohla by být trošku méně výrazná. Barva vypadá lépe než většina energetických nápojů. Světla žlutá. Zdá se, že výrobce u Diva's drinku barvivem karamel šetřil. Množství barviva se neuvádí. Neviděl jsem doposud takový údaj na žádné etiketě. Zatím jsem s vůní a barvou vesměs spokojen.

Diva's energy drink pro holky

Chuť potvrzuje vůni. Respektive nápoj chutná hlavně díky své vůni. Zase taková chuť květů nebo nějakých rostlin. Množství sacharidů 11 gramů na 100 ml není ani tolik znát, pomáhá mimo jiné příjemně vyvážené nasycení Diva's energy drinku. Jak jsem ale řekl, samotnou chuť asi tvoří hlavně přidané aroma. Možná i trošku výtažek rostliny Kacip Fatimah. Kyselost díky kyselině citronové zaznamenáte malinko na závěr. Vesměs se ale jedná o dost holčičí chuť. Né, že by to byla nevýhoda, ale pánové si radši dají Shock Exotic juicy. Nebo hovězí biftek.

Plechovka o objemu 250 ml má žlutomodrou etiketu v čele s motivem postav tří žen se třemi nohami. Zajímavé a nápadité. Pod obrázkem nápis "Diva's for women" a ještě víc dole nápis "energy drink". Na zadní části česko–lovenský text o původu rostliny Kacip Fatimah, složení, zmínka o tom proč byl nápoj vyvinut a jak je pozitivní a také dodatek, že není vhodné pro těhotné ženy. Ale jinak je pro ženy, to jako jo. Holky zajímal by mě váš názor, jak vam Diva's energy drink limonáda chutná. U mě docela uspěla. Ale znovu si ji nekoupím.

Složení: voda, oxid uhličitý, glukózový sirup, kyselina citronová, výtažek z rostliny Kacip Fatimah, taurin (1000 mg/250 ml), kofein (80 mg/250 ml), inositol, aroma, vitaminy (niacin 8 mg/100 ml, vitamín B6 2 mg/100ml, kyselina pantothenová 2 mg/100 ml, vitamín B12 0,002 mg/100 ml), barvivo (červenohnědý karamel). (Šilené luštění česko–slovenského textu odděleného u každé položky lomítkem).