Club power energy drink light a jeho 14 kJ energie

Club power energy drink light a jeho 14 kJ energie
Výrobce: MaxDrinks s.r.o.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: Club power energy drink light
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 16 Kč (za 100ml 3.2 Kč)
Energetická hodnota: 14 kJ (3 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

Club power energy drink light jsem zahlédl úplně náhodou mezi ostatními energetickými nápoji. Nikdy jsem ho neviděl a sáhl po něm hlavně z důvodu jeho velkého množství energy a to celých 14 kJ.

Dřív než jsem otevřel plechovku, překvapila mě její etiketa a vůbec samotný obal. To ale až v závěru. Club power energy drink light dodává na náš trh společnost MaxDrinks s.r.o. Respektive etiketa říká "vyrobeno v ČR", "Prodávající: MaxDrinks s.r.o.". Tak nevím kdo vyrábí, nicméně na webových stránkách společnosti to vypadá, že jde prostě a jednoduše o výrobky společnosti MaxDrinks s.r.o., která je jak výrobcem, tak prodejcem Power energy drinku.

Po otevření plechovky se na mě vyřítila dost nechutná "vůně". Připadá mi, že snad ani nemůže jít o potravinářský produkt, protože tohle fakt smrdí. Trošičku vzdáleně cítíte typickou energy drink vůni, ale opravdu vzdáleně. Podobně nechutný je i pocit na jazyku. Když už překonáte ten zápach, ihned po napití žlutého energetického nápoje jakoby neměl žádnou chuť. Pak prolítne trošku kyselého a hned chuť odeznívá. Já vůbec nechápu, jak tohle někdo mohl pustit z laborky do výroby. Kdo to kupuje? Jdu to výlít.

Club power energy drink light a jeho 14 kJ energie

A teď složení. Kromě sorbanu a benzoanu nachází se v nápoji take aspartam a acesulfam. "Spousta" vitamínů samotné složení fakt nezachrání. Pak klasika v podobě taurinu a kofeinu, barvivo karamel. Syceno oxidem uhličitým, ikdyž dost nenápadně. Ještě si nemůžu odpustit (v tomto případě) zesměšnění celé myšlenky energetického nápoje. Chápu to tak, že má dodat energii, že? Tak proč vůbec vyrábět energetický nápoj, který má 14 kJ? Většina energie pochází z cukrů a ty samozřejmě Club power energy drink light neobsahuje. Nazval bych to lépe asi jako non–energy drink. Třeba.

I obal se mi moc nezdá. Jakmile totiž po otevření uteče oxid uhličitý, plechovka dost změkne. Asi úspora na materiálu. Není to ale pořád tak hrozné, aby byla jak papír. Etiketa má celkem nápad a není součástí plechovky. Na samotný obal ji výrobce nanáší jako fólii (tzv. sleeve). Dost neobvyklé řešení. Doposud testované plechovky měly vždy etiketu jako součást obalu. Nedá se ale říci, že etiketa nějak produkt kazí. Naopak, z celého výrobku je tou nejpovedenější součástí. Vyzkouším příště "hard" verzi, klasicky s cukrem. Tohle fakt nepijte, vyhozené peníze! Howgh, domluvil jsem.

Složení: pitná voda, barvivo karamel, kyseliny: kyselina citronová, taurin (4mg/ml), kofein (0,32 mg/ml), konzervanty: sorban draselný, benzoan sodný, sladidla: aspartam, acesulfam, Vitamíny: kyselina pantotenová, Vitamín B6, Vitamín B2, Vitamín B12.