BIG ENERGY SHOCK! Gold

BIG ENERGY SHOCK! Gold
Výrobce: Al-namura, spol. s r.o.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: BIG ENERGY SHOCK! Gold
Příchuť: Energetický nápoj
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 7.2 Kč)
Energetická hodnota: 216 kJ (51 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

BIG ENERGY SHOCK Gold perlivý. Minule jsem vychvaloval příjemnou chuť Exotic juicy, tento Shock by měl jít ve stopách “klasické” chuti energy drinků. Tak uvidíme.

Energetické nápoje Shock vyrábí společnost Al–Namura, spol. s r.o. se sídlem v Kralupech nad Vltavou, kde probíhá i samotná výroba a stáčení Big Shocků do plechovek a PET lahví. Shock Gold se podle etikety vyrovná obsahem kofeinu dvěma šálkům přefiltrované kávy. Maximalní doporučená dávka jedna plechovka. Překvapil mě eshop společnosti, kde si mezi produkty můžete objednat například hroznový cukr, nebo tyčinku BIG SHOCK, ale energetický nápoj ani jeden. Na druhou stranu shop nabízí mezi doplňky různé oblečení, popelníky, či dokonce ledničku s motivy Big Shock drinků.

Po načnutí plechovky na chvilku ucítíte typickou energy drink vůni. Není ale tolik výrazná. Po přelití do skleničky vidím klasickou žlutou barvu. Zajímavá věc, když jsem se napil poprvé, Big Shock Gold mi vůbec nechutnal. Převládala kyselost až hořkost, fakt prapodivná chuť. Po dalším napití sem ale sám rád musel uznat, že chuť není tak strašná. Taková ta klasička alá rozpuštěný tictacy. Ovšem nepříjemný nahořklý ocas po polknutí zůstává. Fakt klika, že je Big Shock Gold nasycen. Jelikož bublinky alespoň částečně skrývají jeho "pravou" chuť. Alespoň, že nasycení patří k těm jemnějším.

BIG ENERGY SHOCK! Gold

Další zajímavost – Big Shock Gold "útočí" na zuby. Aby taky ne, když obsahuje 12,5 g cukru na 100 ml. Jsem rád, že jde o klasické cukry. K radosti z cukrů mi naopak hned náladu zkazila kombinace konzervantů benzoánku a sorbánku. Pak obsahuje takové ty klasiky jako kofein, taurin, či kyselinu citronovou a karamelové barvivo. Vypít půl litru tohoto energy drinku mi stačí na další půl rok minimálně. Kdyby alespoň lépe chutnal, tak jako minulý Big Energy Shock Juicy.

Plechovka, respektive etiketa jede ve stylu Big Shock drinků. Příchuť Gold má na přední straně motiv potápěče ponořeného zřejmě v mořské vodě. Inu proč ne. To jaký Big Shock si kupujete poznáte ihned, jednak podle zlatého zbarvení celé plechovy, tak podle nápisu "Gold". Skoro jsem si nevšiml horního proužku s nápisy "caffeine, vitamins, taurine". Zadní strana pak obsahuje složení a nutriční hodnoty. A také zmínku o AR kódu, který když přiložíte na webu bigshocku, užijete si "rozšířenou realitu". Z chuti jsem dost mimo realitu a limonádu Big energy Shock Gold perlivý už nekoupim.

Složení: pitná voda, cukr, kyselina: kyselina citronová; oxid uhličitý, taurin (4000 mg/l nápoje, aroma, vitamíny, kofein (320 mg/l nápoje s tolerancí ± 20 mg), konervanty: sorbát draselný, benzoát sodný; antioxidant: kyselina skorbová; barvivo: amoniak–sulfitový karamel.