BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy

BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy
Výrobce: Al-namura, spol. s r.o.
Objem: 500 ml
Obal: Plechovka
Název: BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy
Příchuť: Energetický nápoj Exotic juicy
Typ nápoje: Energetický nápoj
Přibližná cena: 36 Kč (za 100ml 7.2 Kč)
Energetická hodnota: 195 kJ (46 kcal) ve 100ml
Koupeno: Česká republika
Vyrobeno: Česká republika

BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy – dlouhý název. Doufám, že nedostanu VELKÝ ENERGETICKÝ ŠOK způsobený exotickým mixem příchutí ovocných šťáv. Stačí mi trocha energie z cukru. Výrobce doporučuje vypít jedno balení za den maximálně. Víc bych stejně nezvládl. Poslední dobou určitě registrujete stále nové a nové přichutě energetických nápojů a tohle je jedna z nich.

Tohle nejsou Karliku rozmočený tic tacy, tohle jsou rozmočený bon pary. Alespoň podle vuně. Shoda na první přičichnutí. Po dukladně opláchnutém vršku plechovky a přelití do skleničky vidím prakticky shodnou barvu jako u nedávno recenzovaného Monster Energy Ripperu. Tmavá žlutá, podobná pomerančové šťávě dává nápoji jakousi vizuální hutnost. A chutná moc dobře. Lehce nasycený, dobře vychlazený (nepít nevychlazené!) a pomlaskávám si tady. Chuť má BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy přijemně vyváženou, cítíte citrusové plody, klasická chuť energetických nápojů jakoby neexistovala. Přesto, že etiketa říká 11,1 g cukru na 100 ml (podobná hodnota jako většina energy drinku), cukry skoro nezaznamenáte. Asi mají kvalitní maskování. Možná je nezaznamenáte díky tomu, že výrobce nepoužívá náš známý glukózo-fruktózový sirup, ale poctivý cukr (sacharózu). Žádné nutkání neustále upíjet – navýkovost některých výrazně sladkých limonád. Super. Nezaznamenal jsem ani pachuť v ústech po polknutí, prostě nemám k chuti nic co bych zkritizoval. Receptura nejenom tohoto Shock energy drinku musí být opravdu zajímavá. Tolik přisad resp. přidatných látek nenajdete nikde jinde než v energetických nápojích. I BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy jich má mnoho. Škoda, že i těch známkovaných známkou pět.

Plechovka má very cool etiketu. Barvy jsou dobře zvoleny a zákazník hned vidí všechny důležité údaje. Cool efekt dodává nejenom slovo "BIG ENERGY" v expolozivním obrázkovém pozadí, ale i postava dredatého týpka, zřejmě DJ. Plechovka samozřejmě patří mezi jasnou volbu pro tento typ drinku. Musím se přiznat, že mě BIG ENERGY SHOCK! Exotic juicy chuťově velice mile překvapil. Škoda toho množství přidatných látek.

Složení: Pitná voda, cukr (11,1 g/100 ml), jablečná šťáva z koncentrátu, oxid uhličitý, kyselina: kyselina citronová; taurin (4000 mg/l nápoje), glukuronolakton, mangová šťáva z koncentrátu, pomerančová šťáva z koncentrátu, kofein (320 mg/l nápoje s tolerancí ±20 mg), konzervanty: sorbát draselný, benzoát sodný; maracujová šťáva z koncentrátu, stabilizátory: glycerolester borovicové pryskyřice, škrobový oktenyljantaran sodný, pectin, xanthanová guma, arabská guma; aroma, inositol, guarana extrakt, ženšen extrakt, vitamíny, barviva: amonoiakový karamel, beta–karotén.